Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Loučka: Zažil jsem i přípravy, kdy jsme vyhrávali a jaro nestálo za nic

DO SEDLA! Jablonecký fotbalista Luboš Loučka naskočil na teplického soupeře. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

19 2014
Jablonečtí fotbalisté, kteří jsou po podzimu sedmí, vykročí do jarní části sezony první ligy tuto sobotu v Uherském Hradišti proti domácímu Slovácku a s kapitánskou páskou je poprvé povede po Pitákově odchodu jako nový "oficiální" kapitán záložník Luboš Loučka.

"Jak už jsem řekl na začátku zimní přípravy: jako jeden z těch starších hráčů cítím odpovědnost za Jablonec už dlouho a teď je to jenom o něco jiné v tom, že jsem tím prvním kapitánem a mám pásku na ruce. Ale cítím, že ta moje role v mužstvu je stejná, jako když tady byl kapitánem Karel Piták," tvrdí 31letý drobný jablonecký dříč středu pole Luboš Loučka.

Z Jablonce odešli v zimní přestávce dva klíčoví ofenzivní záložníci Piták a Vaněk, jak velká to bude pro váš tým rána?
Je fakt, že jsme na sebe byli zvyklí, ale teď musí na sebe vzít jejich role jiní kluci, kteří přišli. Pro mě osobně se ale v mé pozici defenzivního záložníka vlastně nic nemění, jen přede mnou budou jiní hráči.

Roli motoru ofenzivy by mohl za Karla Pitáka převzít dosud krajní záložník Jan Kopic, kterého ve středu záložní řady trenér zkoušel, jak vidíte tuhle variantu?
Ale jo, Honza tam odehrál dobré zápasy, ale přece jen v těch přátelácích je to pořád takové na levačku.Důležité bude, jak na tom postu bude hrát v lize. Musí prostě prodat to, co v něm je.

Poslední čtyři přípravné zápasy před startem jarní části jste prohráli, nepoznamenalo to nějak psychiku mužstva?
Samozřejmě nikdo nechce prohrávat, čtyři porážky nejsou pro nás úplně nejlepší, to je jasné. Nicméně jsem ale třeba zažil i přípravy, kdy jsme všechno vyhrávali a stejně to jaro pak nestálo za nic. Takže doufám, že to letos naopak povede k tomu, že nepodceníme sebemenší věc. Musíme si z toho vzít jen to pozitivní a otočit to v náš prospěch.

Na podzim jste několik vítězně rozehraných zápasů ztratili v závěru a na tom jste chtěli zapracovat.
Jenže přesně to se vám stalo i v generálce na Spartě v posledních osmi minutách...
...co jsme chtěli, to se nám na Spartě konkrétně nepovedlo. Musíme to prostě už zlepšit a ty zápasy dotáhnout k vítězstvím.

Kde byste rád viděl Jablonec po konci sezony?
Uděláme maximum pro to, abychom vyhrávali a chceme být úspěšní v lize, v níž se chceme tlačit co nejvíc nahoru, i v poháru, kde obhajujeme výhru.Najdete na iDNES.czmobilní verze