Zelinka dostal za chybně nařízenou penaltu na Slavii dvouzápasový trest

Fotbalový rozhodčí Miroslav Zelinka si dva zápasy nezapíská. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

21 2017
Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky potrestala Miroslava Zelinku stopkou na dva zápasy za to, že v sobotním utkání Slavia - Jihlava (2:0) chybně nařídil penaltu ve prospěch domácího týmu. Stejně dlouho si nezapíská ani Jiří Houdek, jenž chyboval v duelu Slovácko - Jablonec (0:0).

Komise hodnotila výkony rozhodčích ve víkendovém 17. kole a závěry zveřejnila v komuniké na webu asociace.

Hlavní sudí Zelinka bude dva zápasy pykat za to, že zkraje druhého poločasu chybně odpískal penaltu ve prospěch Slavie. Podle komise rozhodčích k přestupku vůbec nedošlo. Zákrok jihlavského obránce Štěpánka na slávistu Sýkoru se navíc stal kousek před pokutovým územím.

Penaltu následně proměnil útočník Škoda a Slavia se dostala do vedení 2:0, které už udržela.

Stejně vysoký trest dostal rozhodčí Houdek, jenž chyboval v utkání Slovácko - Jablonec.

Na začátku druhého poločasu měl odpískat faul na jabloneckého Považance, který následně zahrál rukou ve vlastním pokutovém území - Slovácko si pak stěžovalo, že mělo za tuto ruku zahrávat penaltu.

O chvíli později měl slovácký záložník Daníček za zákrok na Pospíšila dostat jen žlutou kartu, ne červenou.

„Jednalo se o bezohledné kopnutí soupeře podrážkou kopačky ve skluzu ze strany v souboji o míč v nepřerušené hře a hráč měl být napomenut žlutou kartou,“ stojí v komuniké.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39