Sparta remizovala s nizozemským Arnhemem, vyrovnání trefil Krejčí

Ladislav Krejčí slaví gól. | foto:  Petr Topič, MAFRA

14 2015
Fotbalisté Sparty remizovali v přípravném utkání v rakouském Gallneukirchenu s Vitesse Arnhem 1:1. Pátý tým uplynulého ročníku nizozemské ligy už po dvou minutách vedl, krátce před poločasem pak vyrovnal po Frýdkově přihrávce Krejčí. Pražané tak v letní přípravě dál drží neporazitelnost.

Sparta na soustředění v Rakousku porazila bulharský Ludogorec Razgrad 1:0 a pak rozdrtila rakouský Ried 8:1, ale v závěrečném duelu přípravného kempu proti Arnhemu jí v posledním zápase nevyšel úvod - skóre otevřel pohotovou hlavičkou útočník Dauda.

Pražané si vypracovali velké šance, ale Portugalce Paixaa dvakrát vychytal gólman Room. Vyrovnat se povedlo až minutu před pauzou. Frýdek vzal míč obránci a před opuštěnou brankou našel zcela volného Krejčího.

Sparta byla v pozměněné sestavě aktivní i ve druhém poločase, kdy se dostali do zakončení Konaté i Litsingi, ale hráči Vitesse už podruhé neinkasovali a sami měli několik možností ke skórování. Svěřenci Zdeňka Ščasného navíc posledních pět minut dohrávali bez vyloučeného Dočkala.

Sparťané sehrají ligovou generálku v sobotu od 14 hodin na hřišti třetiligové německé Chotěbuzi.

Fotbalové přípravy

Sparta - Vitesse Arnhem 1:1
43. Krejčí - 2. Dauda. ČK: 85. Dočkal (Sparta).
Sestava Sparty - I. poločas: Bičík - Vácha, Costa, Polom - Steinhöfer, Hušbauer, Matějovský, Dočkal, Frýdek - Paixao, Krejčí. II: poločas: Miller - Brabec, Costa, Hybš - Steinhöfer, Matějovský (80. Juliš), Vácha, Dočkal, Frýdek - Litsingi, Konaté. Trenér: Ščasný.

Slovácko - FC Eindhoven 2:2 (0:1)