Sparta testuje obránce z Ukrajiny, i s ním v sestavě porazila Jihlavu

Sparťanští fotbalisté další přípravný zápas zvládli. Ilustrační snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

28 2015
Sparťanští fotbalisté v přípravném zápase porazili Jihlavu 3:1. V prvním poločase za ně nastoupil ukrajinský obránce Sergej Ljulka z Dynama Kyjev, kterého letenský tým testuje. Dvěma góly se blýskl David Lafata, kterému na obě trefy přihrál Herolind Shala.

Ljulka je 24letý ukrajinský pravý obránce, kterého čeští fanoušci znají - na podzim 2012 hostoval v Liberci. Teď ho z Dynama Kyjev testuje Sparta, kde by mohl krýt záda Kadeřábkovi.

Za Dynamo Kyjev však nenastupoval, po odchodu z Liberce hostoval v Užhorodu, který hraje nejvyšší ukrajinskou soutěž.

Zimní přestupy

Přehled změn v lize

NOVÝ SPARŤAN. Herolind Shala se stal novým hráčem Sparty.

Podívejte se, kdo už také přestoupil a koho si kdo vyhlédl. Více zde.

„Je předčasné dělat větší závěry. Sergej je tady s námi teprve druhý den. Po dalším přípravném zápase s Prostějovem si to vyhodnotíme a uvidíme, jestli mu nabídneme smlouvu,“ řekl trenér Vítězslav Lavička.

Úřadující český mistr totiž pozici pravého beka nemá zdvojenou. Jánoš nakonec zůstane na hostování v Jihlavě až do konce soutěžního ročníku. „Chtěli jsme mu umožnit větší zápasové vytížení, aby mohl zabojovat o nominace na Euro jedenadvacítek,“ podotkl Lavička.

Sparta v přípravném zápase poprvé představila také brankáře Millera, který přišel na hostování z Mladé Boleslavi. Zkušený gólman má být náhradou za zraněného Bičíka.

Ze všech posil se však nejlépe ukázal ofenzivní záložník Shala. V prvním poločase, kdy Sparta prohrávala 0:1, pomohl dvěma gólovými přihrávkami na Lafatu skóre otočit.

Přípravné zápasy

Přehled duelů v zimě

Plzeňští fotbalisté na prvním tréninku během zimní přestávky.

Podívejte se, jak úspěšné jsou ligové týmy v zimní přestávce. Více zde.

V závěru zápasu zpečetil skóre 3:1 obránce Brabec, jenž dorazil Konatého střelecký pokus. To už byl v jihlavské bráně gólman Blažek, sparťanská legenda, který na druhý poločas vystřídal jedničku Hanuše. Blažek měl tři výborné zákroky, především proti Přikrylovi se vytáhl.

Sparta v zimní přípravě sehrála sedmý zápas. Připsala čtvrtou výhru. Kromě toho dvakrát remizovala a jednou prohrála (proti silnému PSV Eindhoven). Ve čtvrtek ji čeká utkání proti Prostějovu a v sobotu vyrazí na soustředění do Turecka. Tam se utká s Dinamem Tbilisi, Steauou Bukurešť a Rubinem Kazaň.

Sparta - Jihlava 3:1 (2:1)
19. a 22. Lafata, 86. Brabec - 17. Batioja.
Sparta: Miller - Ljulka (46. Kadeřábek), Švejdík, Kováč (46. Brabec), Costa (46. Podaný) - Dočkal (46. Přikryl), Vácha (46. Mareček), Shala, Matějovský (60. Vacek), Krejčí (67. Breznaník) - Lafata (60. Konaté).
Jihlava: Hanuš (46. Blažek) – Tlustý, Kryštůfek, Šourek (16. Krejčí), Hybš - Kliment, Kučera, Demeter, Batioja - Přeučil, Harba (58. Marcin).