Ostrava - Slavia 0:0, hosté trefili tyč, za domácí promarnil šanci Baroš

Archivní momentka ze střetnutí Baníku Ostrava (bílá) a pražské Slavie | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

28 2014
Slávističtí fotbalisté ve svém posledním utkání podzimní sezony remizovali v Ostravě 0:0. Jiným výsledkem souboj 16. kola první ligy ani skončit nemohl, protože Baník má zoufalou ofenzívu a slávisté v poslední době jinak než nerozhodně nehrají.

Pro slávisty to byla pátá remíza z posledních šesti zápasů. Nesplnili tak úkol, který před dvěma měsíci dostali od vedení klubu, protože v posledních šesti zápasech získali jen osm bodů, což je o jeden méně než měli.

„Podali jsme jeden z nejlepších výkonů venku, měli několik šancí, ale nedokázali jsme ani jednu proměnit,“ řekl slávistický trenér Miroslav Beránek.

utkání jsme sledovali minutu po minutě

.

I domácí měli nadějné příležitosti, blízko gólu byl i střídající Baroš, ale po hodině hry v ideální pozici míč netrefil.

„S výsledkem nejsem spokojen, protože jsme chtěli vyhrát. Šancí jsme na to měli dost, ale stejně jako celý podzim, tak i dnes nás provázela slabá efektivita, naše neschopnost ve finální fázi je alarmující,“ posteskl si ostravský trenér Tomáš Bernady.

Slavia sice měla první šanci zápasu, když Proškovo sólo v úvodních vteřinách kryl Pavlenka, postupně se ale projevilo, že nastoupila v poslepované sestavě. Ve hře hosty držel v prvním poločase pouze brankář Rakovan, který zlikvidoval několik velkých šancí.

Ve čtvrté minutě si poradil s tvrdou ranou Greguše, o chvíli později po Štěpánově úniku po pravé straně vyrazil i Lindpereho pokus a Kukec s dorážkou naložil trestuhodně. Hostující gólman úřadoval i nadále a po rohu nadvakrát vychytal ostravské střelce.

Slavia se dostala ke slovu až v závěru. Nejprve zahrozila po individuální akci Keniji a vzápětí selhal v obrovské příležitosti Milan Škoda. Nejlepší střelec Pražanů po Proškově centru zblízka trefil hlavou pouze tyč.

Baník po přestávce pokračoval v aktivitě, ale ani po příchodu útočníka Milana Baroše se prosadit nedokázal. Bývalý reprezentant zahodil v 65. minutě obrovskou možnost a ukázal, proč má Ostrava s dvanácti góly druhý nejhorší útok v soutěži.

Slavia mohla v závěru strhnout vítězství na svou stranu, ale Škoda sám proti Pavlenkovi neuspěl. Hosté tak sice prodloužili sérii neporazitelnosti na šest kol, ale hrozbu pokut o jediný bod neodvrátili.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5