Sparta proti druhému týmu slovenské ligy střílela, válel také Liberec

Radost sparťanských fotbalistů. Ilustrační snímek | foto: ČTK

21 2014
Dva zápasy, dvě výhry. Sparťanští fotbalisté během úterka dvakrát porazili Trenčín. V prvním zápase 6:3, ve druhém 5:1. Dařilo se také Liberci, který v zimní Tipsport lize zvítězil 4:0 nad Českými Budějovicemi.

Trenčín, druhý tým slovenské ligy, přitom proti Spartě v prvním zápase začal výborně. Po chybě v obraně se hned v první minutě trefil Malec..

Jenomže půlhodiny nato z dálky vystřelil Hušbauer, brankář míč neudržel a Švejdík měl při dorážce jednoduchou pozici. Pět minut před přestávkou už Sparta vedla - penaltu po faulu na Vacka proměnil kapitán Lafata, který se trefil ještě v 57. minutě.

Druhý poločas probíhal v exhibičním duchu. V 64. minutě si dal vlastní gól Rundič a o chvíli později zvýšil na 5:1 Kadeřábek. Trenčín sice snížil zásluhou Van Kessela a Mišáka, ale poslední slovo měl přeci jen pražský tým - trefil se devatenáctiletý útočník Juliš.

Ve druhém poločase dostali šanci mladíci ze širšího kádru, které doplnili stabilní členové základní sestavy áčka Brabec, Matějovský, Vácha a Krejčí.

První poločas Sparta vyhrála 1:0, když se už v 5. minutě trefil Karafiát. Po přestávce padlo gólů víc - trefili se Brabec, Schick a dvakrát Sýkora. Za Trenčín jen snižoval Mosses.

"V ofentívě jsme měli několik dobrých věcí. Hodně gólů vyplývá z naší aktivity a z toho, co trénujeme a chceme hrát," řekl Vítězslav Lavička. "Ale uznávám, že v prvním zápase nás soupeř několikrát přečíslil a měl vyložené šance stejně jako my. Jsme rádi za dvě výhry, ale nepřeceňujeme to."

V dresu aktuálního lídra české ligy se zatím nepředstavil obránce Krátký, který přišel na hostování z Teplic. Dvacetiletý pravý bek se ještě připravoval individuálně.

Sparta - Trenčín 6:3 (2:1)
Góly:
34. Švejdík, 40. z pen. a 57. Lafata, 64. Rundič vlastní, 66. Kadeřábek, 83. Juliš - 1. Malec, 77. Van Kessel, 82. Mišák.
Sestava Sparty: Čech - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Dočkal, Mareček, Vacek, Hušbauer, Přikryl - Lafata (70. Juliš).

Sparta - Trenčín 5:1 (1:0)
Góly:
5. Karafiát, 73. Brabec, 76. a 87. Sýkora, 80. Schick - 71. Mosses
Sestava Sparty: Nguyen - Karafiát, Brabec (80. Hovorka), Deli (73. Polom), Hybš - Reiter, Matějovský (66. Čavoš), Čermák, Vácha, Krejčí (62. Sýkora) - Juliš (46. Schick).

Brno - Ružomberok 2:1 (2:0)
5. Košťál, 42. Keresteš - 61. Serečin.
Sestava Brna, 1. poločas: Hladký - Buchta, Pernica, Košťál, Keresteš, Hyčka - Fischer, Šumbera, Zavadil, Pašek - Markovič. 2. poločas: Hladký - Janotka, Schuster, Avdič, Lutonský - Glaser, Sedlák, Vávra, Skalák - Kroupa, Kunc. Trenér: Kotal.

Myjava - Jihlava 1:2 (0:1)
64. Šmahajčík - 28. Marek, 79. Mešanovič.
Sestava Jihlavy: 1. poločas: Hanuš - Mikula, Tlustý, Krejčí, Josl - Masopust, Vaculík, Marek, Kukoľ - Harba, Přeučil. 2. poločas: Hanuš - Jánoš, Kryštůfek, Šourek, Šilinger - Marcin, Jungr, Karlík, Kosak - Teplý, Mešanovič. Trenér: Rada.

Tipsport liga

Skupina A (Praha - Eden)

Liberec - České Budějovice 4:0 (3:0)
12. a 20. z pen. Budnik, 31. Kováč, 77. Kolár.
Sestava Liberce: Kovář - Coufal (46. Kušnír), Kováč, Karišik (46. Pimpara), Frýdek - Sackey (63. Pokorný), Obročník - Douglas (46. Rabušic), Šural, Ndiaye (46. Kolár) - Budnik (63. Novotný). Trenér: Šilhavý.

1. Liberec 3 1 1 1 6:4 4
2. Pardubice 2 1 1 0 5:3 4
3. Bohemians Praha 1905 2 0 2 0 4:4 2
4. České Budějovice 3 0 2 1 5:9 2

Skupina D (Ostrava - Vítkovice)

Frýdek-Místek - Baník Ostrava 2:4 (1:1)
27. Mozol, 84. Milunovič - 24. Gál-Andrezly, 66. Holzer, 70. Frydrych, 88. Lukeš.
Sestava Ostravy, 1. poločas: Šrom - Vengřinek, Frydrych, Stronati, Sukup - Gál-Andrezly, Greguš, Kukec, Azevedo - Ciku - Krmenčík. 2. poločas: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Kaša, Sukup - Foltýn, Lukeš - Štěpán, Kukec, Holzer - Kraut. Trenér: Komňacký.

Třinec - Karviná 2:1 (0:0)