Bohemians - Příbram 3:1, klokani využili přesily a vyhráli poprvé od října

Archivní snímek. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

7 2015
Série bez vítězství je u konce. Fotbalisté Bohemians 1905 se dočkali výhry po osmi kolech, v tom devatenáctém doma porazili Příbram 3:1 a vzdálili se sestupovým příčkám. Příbramští, kteří hráli od 50. minuty bez vyloučeného stopera Zápotočného, nenavázali na výhru nad Mladou Boleslaví a dál čekají na úspěch v Ďolíčku.

V první půli se trefili Aleš Škerle a hostující Roman Bednář. Po přestávce přišli Středočeši o vyloučeného Tomáše Zápotočného a přečkali penaltu, ale v závěru početní výhodu využili Josef Jindřišek a Matúš Mikuš.

„Můžeme být velmi spokojení. Nehrajeme špatně, ale konečně po dlouhé době jsme vyhráli a podali výborný výkon. Celý zápas jsme měli pod kontrolou,“ řekl na tiskové konferenci trenér Bohemians Roman Pivarník.

Soutěžní premiéru v brance Bohemians si odbyla zimní posila Zlámal. První práci však měl v desáté minutě jeho protějšek Boháč, který vytáhl nad břevno Jarolímův střílený centr.

O dvě minuty později už se domácí radovali. Při rohovém kopu Škerle přetlačil Hájovského a zblízka napálil míč do sítě. Pro dvaatřicetiletého stopera to byl premiérový zásah za Bohemians od lednového příchodu z Olomouce.

„Klokani“ protivníka přehrávali a měli víc šancí, ale ve 34. minutě Příbram vyrovnala. Zeman výborně našel Bednáře a ten přehodil Zlámala. Středočeši skórovali na hřišti Bohemians v lize teprve podruhé v historii a poprvé od března 1994. Bednář hostující ze Sparty dal gól i ve svém druhém startu za Příbram.

Hosté ožili a tři minuty před koncem byli blízko druhému gólu, Pilík ale z povedeného přímého kopu trefil jen tyčku. „My jsme sice z ojedinělé akce vyrovnali nádharným gólem, nicméně musím říct, že v prvním poločase byla Bohemka lepší,“ upozornil kouč Příbrami Pavel Tobiáš.

Druhý poločas začali lépe Bohemians. Mikuš nejprve hlavičkoval mimo, pak předběhl Zápotočného, který slovenského útočníka fauloval a v 50. minutě dostal červenou kartu. Z následné penalty ale Jarolím nepřekonal Boháče.

„Penalta byla, rozhodčí zapískal. Fauloval jsem, ale spíš se mi zdá nespravedlivé, že dostanete červenou a jste ještě potrestán penaltou. Myslím, že je to takové hloupé pravidlo,“ prohlásil Zápotočný.

Příbram dobře bránila a domácí dlouho nepouštěla do tlaku ani do příležitostí. Až v 73. minutě se po individuální akci Mosquery dostal ke střele kapitán Jindřišek a zakončil přesně k tyči. Nejlepší kanonýr vršovického týmu se v lize prosadil pošesté v sezoně. V 83. minutě ještě pojistil vedení Bohemians třetí brankou Slovák Mikuš další umístěnou ranou.

„Šli jsme hodně za vítězstvím. Byla tam taková trpělivost, nepanikařili jsme a dokázali zápas zvládnout,“ těšilo Pivarníka. „Musím sportovně říct, že Bohemka vyhrála naprosto zaslouženě. Dnes jsme od první minuty tahali za kratší konec,“ uznal Tobiáš.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30