Bod jsme si možná ani nezasloužili, zlobil se slávista Mešanovič

Slávistický útočník Muris Mešanovič se raduje z gólu proti Jablonci. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

30 2017
V poslední minutě zápasu proti Jablonci zachránil pro fotbalovou Slavii alespoň remízu 1:1, ale i tak byl Muris Mešanovič mrzutý. „Ten bod jsme si za náš výkon možná ani nezasloužili. Soupeř měl hodně šancí a my jsme si koledovali o porážku.“

Jak moc vás ten gól těší?
Samozřejmě jsem rád, protože prohrát by byla škoda. Ale mrzí mě, že jsme nenapravili úterní nepřesvědčivý výkon v poháru proti Zlínu.

Dolehl na vás tlak z boje o titul?
Myslím, že ne. Šéfové nás uklidňují, že předsezonní cíl jsme splnili. Jedeme nad plán. Prostě jsme v pozici, že o titul chceme bojovat. Proto mrzí, že jsme jen remizovali.

Čím si vysvětlujete, že obrana byla tak prostupná?
Co jsem viděl v prvním poločase z lavičky náhradníků, tak na naší půlce bylo hodně hráčů soupeře, ale my tam i tak chtěli kombinovat. To není dobře, protože osmdesát metrů od brány nic neuděláte. Vpředu pak bylo málo hráčů - a když jsme ztratili míč, tak se na nás valili.

Slavia naplánovala velkou akci u příležitosti převzetí stadionu. Mrzí ztráta o to víc, že jste si pokazili slavnostní den?
Byly naplánované velké oslavy a šéfům jsme asi radost neudělali.

Co řeší tento výsledek v boji o titul?
Zbývají ještě čtyři kola a ztratit můžeme my i Plzeň. Když Jablonec předvede takový výkon i doma, tak může Plzeň potrápit. Ale je pravda, že už to nemáme ve svých rukou, takže musíme čekat, jestli Plzeň ztratí.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5