Paixao vystřelil Spartě výhru nad Razgradem, Slavia má cennou remízu

Portugalský fotbalista Marco Paixao v dresu Slaku Vratislav. | foto: Profimedia.cz

7 2015
Obě pražská fotbalová S uhrála v přípravě cenné výsledky. Sparta porazila účastníka minulé sezony Ligy mistrů bulharský Ludogorec Razgrad 1:0. Slavia remizovala 1:1 s Dynamem Moskva.

Sparta - Ludogorec Razgrad 1:0 (1:0)

O jediný gól zápasu se v 31. minutě postarala nová útočná posila Marco Paixao po přihrávce další nové tváře Martina Frýdka.

Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný znovu s týmem zkoušel nové rozestavení 3-5-2, když se v útoku vedle Portugalce Paixaa překvapivě objevil jinak většinou záložník Frýdek. Jejich spolupráce ale velmi dobře zafungovala po půlhodině hry, kdy si Frýdek naběhl do levého křídla, centrem našem Paixaa a ten zavěsil.

Bulharský šampion zlobil zejména po změně stran, kdy po prostřídáních nebyla obrana Sparty už tak pevná, ovšem vyrovnání se nedočkal. Když už se v závěru Razgrad prosadil, gól mu nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Branka: 31. Paixao.
Sestava Sparty: Bičík - Mareček, Holek (73. Juliš), Polom - Steinhöfer, Dočkal, Vácha, Hušbauer (62. Konaté), Breznaník (46. Costa) - Paixao (46. Litsingi), Frýdek (46. Krejčí). Trenér: Ščasný.

Slavia - Dynamo Moskva 1:1 (1:1)

Přední ruský celek sice poslal do vedení francouzský reprezentant Mathieu Valbuena, ovšem Karel Piták stihl brzy srovnat a Slavia už remízu uhájila.

Branky: 20. Piták - 14. Valbuena.
Sestava Slavie: Berkovec - Švec, Latka, Bílek, Jablonský - M. Vukadinovič (46. Mičola), Zmrhal, Hrubý (72. Baéz), Černý (75. Diop) - Piták (67. Mikula) - Červenka (46. Voltr). Trenér: Uhrin ml.

Bohemians 1905 - Varnsdorf 3:2 (1:1)

Třetí z pražských celků Bohemians 1905 si poradil s druholigovým Varnsdorfem 3:2 po gólech Tomáše Čížka, Michala Šmída a Radka Šírla. Trenér Roman Pivarník zkoušel v útoku ukrajinského reprezentanta do 21 let Leonida Akulinina z rezervy Šachtaru Doněck.

Branky: 34. Čížek, 48. Šmíd, 90. Šírl - 11. Jurča, 59. Juroška.
Sestava Bohemians: Zlámal (46. Dočekal) - Pauschek, Škerle (46. Žaloudek), Gajič (46. Šmíd), Šírl - Acosta (59. Hubínek), Jindřišek, Jirásek (46. Budínský), Bartek (61. Blecha) - Čížek (46. Jarolím) - Akulinin (46. Schick). Trenér: Pivarník.

Slovácko - Košice 3:1 (0:0)

Branky Slovácka: 47. Hlúpik, 68. Civič, 69. Diviš.
Sestava Slovácka: I. poločas: Daněk - Reinberk, Košůt, Hoffman, Prajza - Kerbr, Valenta, Daníček, Sadílek, Galuška - Kovář. II. poločas: Nemrava - Šimko, Simerský, Rada, Kuncl - Kerbr (60. Civič), Havlík, Daníček (60. Šumulikoski), Sadílek, Hlúpik - Kovář (60. Diviš). Trenér: Habanec.

Malmö - Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 18. Rosenberg z pen. ČK: 64. Coufal (Lib.).
Sestava Liberce: Hladký (46. Hroššo) - Coufal, Švejdík, Hovorka, Bartošák (60. Fleišman) - Pavelka (50. Sackey), Folprecht - Delarge (70. Sus), Šural, Sýkora - Bakoš (60. Luckassen). Trenér: Trpišovský.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34