Budějovičtí si poradili s Brnem, Jablonec remizoval se Székesféhérvárem

Českobudějovický Zdeněk Linhart hlavičkuje na branku střížkovských Bohemians. | foto: František Panec, MAFRA

9 2014
Dvě branky v úvodních třech minutách přinesly fotbalistům Českým Budějovic vítězství 2:1 v přípravném duelu s Brnem. Vyhráli také Bohemians 1905 či Teplice, Jablonec uhrál remízu 1:1 s maďarským Székesféhérvárem. Porážku pak utrpěli fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří v Rakousku podlehli 1:2 rumunské Concordii Chiajna.

České Budějovice - Brno 2:1 (2:1)

Nováček první ligy České Budějovice proti Brnu nastoupil v raketovém tempu. Už v první minutě se po narážečce s Herzánem prosadil Linhart a za další dvě minuty zvýšil Hora, který dorazil vlastní střelu. Za Brno už jen snížila slovenská posila Slánčik.

Branky: 1. Linhart, 3. Hora - 37. Slančík.
Č. Budějovice: Křížek - Novák (69. A. Dvořák), Lengyel, Podstavek, Hanzlík - Hora, Herzán (46. Benát), Brunclík, Funda (66. Chmelo) - Linhart (73. J. Hála), Škoda. Trenér: Urban.
Brno: I. poločas: Doležal - Vávra, Sedlák, Malík, Audič - Slančík, Kaščák, Šumbera, Lutonský - Kroupa, Markovič. II. poločas: Doležal (69. Veselý) - Jugas, Schuster, Buchta, Keresteš - Pašek, Fischer, Zavadil, Hyčka - Mezlík, Sýkora. Trenér: Kotal.

Teplice - Kolín 3:1 (3:0)

Teplice si pozvaly nováčka druhé nejvyšší soutěže Kolín a vyhrály 3:1 zásluhou dvou branek Mahmutoviče. Skóre otevřel Jablonský v 8. minutě, vzápětí proměnil bosenský útočník pokutový kop a ještě do poločasu po Krobově asistenci přidal třetí gól. Kolín už jen snížil.

Branky: 9. z pen. a 43. Mahmutovič, 8. Jablonský - 47. Jurečka.
Teplice: Slavík (46. Grigar) - Vondráček (46. Matula), Lüftner (62. Hušek), Jablonský, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Táborský (46. Takács), Nivaldo - Mahmutovič (65. Vůch), Kapolongo (76. Krátký). Trenér: Ščasný.

Bohemians 1905 - Varnsdorf 1:0 (0:0)

Bohemians Praha 1905 se střetli s Varnsdorfem a o jediný gól se hned v úvodu druhé půle postarala nová posila "Klokanů" Mikuš střelou do šibenice.

Branka: 46. Mikuš.
Bohemians Praha 1905: Havránek - Ibeagha (46. Pauschek), Brabec (46. Cseh), Šmíd (46. Krch), Kalina (58. Šírl) - Moravec (52. Jeremenko), Jindřišek (70. Růžička), Rada (58. Hubínek), Mosquera (46. Artemuk) - Lietava (46. Mikuš), Bratanovič (62. Engelmann). Trenér: Pivarník.

Hradec Králové - Bohemians Praha 2:1 (2:0)

Nováček Hradec Králové nejprve porazil 2:1 třetiligového soupeře Bohemians Praha po gólech Aleše Čermáka a Jeromeho.

Branky: 22. A. Čermák, 28. Jerome - 62. Melechovský.
Hradec Králové: Ottmar - Malinský, Hable, Rolko, Shejbal - A. Čermák, Janoušek - Zorvan, Kulič, Trubač - Jerome (60. Dvořák). Trenér: Prokopec.

Hradec Králové - Pardubice 0:1 (0:0)

Odpoledne východočeský tým prohrál 0:1 s Pardubicemi. Utkání rozhodl Križkův vlastní gól a Pardubice se tak soupeři alespoň symbolicky pomstily za prohru v posledním kole druhé ligy, která vynesla Hradci postup.

Branka: 77. vlastní Križko.
Hradec Králové: Kuciak (46. Koubek) - Holeš, Križko, Plašil, P. Čermák - Štípek, Mareš (64. Dvořák), Halilovič, Kosak - Černý, Prokeš.

Jablonec - Videoton Székesféhérvár 1:1 (0:1)

To Jablonec se v Rakousku střetl s čtvrtým celkem uplynulé sezony maďarské ligy Videotonem Székesféhérvár a už od 4. minuty prohrával. O vyrovnání se v 72. minutě postaral střídající Doležal a zařídil tak konečnou remízu.

Branky: 72. Doležal - 4. Trebotič.
Jablonec: Hrubý - Romera (50. Doležal), Pernica, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Pospíšil, Čížek - Jun, Hubník. Trenér: Šilhavý.

Mladá Boleslav - Concordia Chiajna (Rum.) 1:2 (1:1)

O jediný gól Středočechů se postaral Skalák střelou z přímého kopu.

Branka M. Boleslavi: 44. Skalák.
Mladá Boleslav: Hruška - Štohanzl (46. Thalamy), Navrátil, Smejkal, Rosa - Šisler (80. Milla), Ščuk - Skalák (80. Bartl), Mehanovič (60. Moukanza), Vukadinovič (80. Bořil) - Ďuriš (80. Šultes). Trenér: K. Jarolím.

Tři utkání zrušil déšť

Tři přípravná utkání byla kvůli počasí zrušena. Smůlu měla zejména Jihlava, která na soustředění v Rakousku přišla už o druhý zápas. V úterý se plánované střetnutí s Neftči Baku neuskutečnilo, protože ázerbájdžánský celek zápas bez udání důvodu zrušil. Místo toho měla Jihlava nastoupit k duelu s třetím celkem rakouské ligy Grödigem, ale ani toto utkání se neodehrálo.

"Po vytrvalém dešti byly travnaté terény v okolí Salcburku podmáčeny. Zápas na umělé trávě jsme odmítli," řekl tiskový mluvčí jihlavského klubu Miroslav Fuks. V rámci soustředění pravděpodobně sehraje Jihlava jediné utkání v sobotu proti francouzskému Lille.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30