Jablonečtí fotbalisté přemohli v generálce vítěze ruského poháru

Kouč Jablonce Jaroslav Šilhavý (vlevo) na tréninku | foto: Ota Bartovský, MAFRA

18 2014
Potřebné sebevědomí si nalili do žil fotbalisté jabloneckého Baumitu. V generálce na start sezony porazili ve středu večer v posledním utkání rakouského soustředění vítěze ruského poháru Rostov 2:0.

„Chválím obranu za kompaktní výkon a fungovala nám i spolupráce ostatních formací,“ pochvaloval si jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý, jenž poslal do prvního poločasu jedenáctku, která se zřejmě bude hodně podobat té základní v úvodu sezony.

První gól obstaral sváteční střelec Tomáš Hübschman, největší posila Severočechů. Zkušený reprezentant chytře prodloužil už ve 2. minutě po rohovém kopu míč do sítě.

Chvíli před koncem prvního poločasu udeřili Jablonečtí podruhé. Beneš poslal křížný pas na Kopice, který si těžký míč zpracoval a přihrál ho do šance loňskému devítigólovému kanonýrovi Doležalovi, jenž zpečetil konečný výsledek.

Stínem utkání bylo, že první poločas nedohrály dvě klíčové posily Jablonce Hübschman a Jun. „Doufám, že to nebude nic vážného,“ přál si po zápase Šilhavý, jenž už navíc během kempu v Rakousku postrádal v přípravě zraněné Mišůna a Hubníka, jehož absence kvůli kolenu může být i delší.

Jablonecká výprava se z Rakouska vrátila do Česka ve čtvrtek v noci.

Jablonec - Rostov (Rus.) 2:0 (2:0)

Branky: 2. Hübschman, 41. Doležal.

Sestava Jablonce: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Pospíšil (80. Kubista), Hübschman (28. Loučka) -Kopic (75. Crnkič), Jun (32. Rossi), Čížek (65. Moulis) -Doležal (70. Fantiš). Trenér Šilhavý.

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16