Hezký podvečer, vítejte o přenosu z Ligy mistrů, nejprestižnější evropské soutěže.
Zápas dvou titánů z Madridu startuje v 20.45.
Trenér Atlética Madrid Diego Simeone mimo jiné pro server uefa.com před zápasem řekl: "Real má výjimečné hráče a my respektujeme jejich schopnosti. Dokonce si dovolím tvrdit, že mají více individuálních talentů na mnoha pozicích než my. Šanci máme, potřebujeme se soustředit pouze na dnešní zápas."
Na tiskové konferenci mluvil také Carlo Ancelotti, kouč Realu Madrid: "Jsem šťastný, protože mám všechny hráče k dispozici pro tento důležitý zápas. Samozřejmě chceme vyhrát, protože bychom chtěli získat jedenáctý titul v Lize mistrů."
Fotbalisté Realu Madrid si v posledním zápase před měřením v Lize mistrů poradili ve španělské lize s Eibarem. Hráči trenéra Ancelottiho vyhráli 3:0, když skórovali postupně Ronaldo, Hernández a Jesé.
To Atlético Madrid v posledním měření před dnešním duelem remizovalo - s Málagou 2:2. Dvě branky za Atlético vsítil Griezmann.
Estadio Vicente Calderón se pomalu začíná naplňovat.
Soupeři už nastupují na trávník.
Nyní už hraje hymna Ligy mistrů.
Domácí fanoušci si připravili skvělé a působivé choreo. Celý stadion byl zaplněn červenými papíry.
1
Začal první poločas utkání Atlético Madrid - Real Madrid
1
Hráč se oťukávají. Úvodní minuta se odehrála mezi šestnáctkami.
2
Oblak si připsal první výborný zákrok.
2
Madžukič fauloval vysokou nohou Ramose. Rozehrávají fotbalisté Bílého baletu.
3
Bale měl volný prostor, protože hráči Atlética se nestihli vrátit, běžel do stoprocentní šance, ale tutovku dokázal vykrýt domácí Oblak! Famózní zákrok!
5
Po faulu rozehrává Real Madrid.
7
Modrić byl sražen přibližně patnáct metrů za vápnem. Zajímavou příležitost bude rozehrávat Ronaldo.
9
A Ronaldo z přímého kopu vypálil míč kolem zdi. K pravé tyči se však dokázal přesunout skvělý Oblak.
11
Na půlící čáře leží po souboji s Ramosem Gabi.
13
Bale se pokoušil přihrát z pravé strany téměř u brankové čáry pod sebe na nabíhající spoluhráče. Obrana Atlética zafungovala výborně, neboť míč odrazila pryč z nebezpečného území.
14
Marcelo fauloval na své polovině Turana. Na standardní situaci se chystá Koke...
15
... a přímý kop rozehrál dobře. Kroucený centr na penaltu museli tečovat na roh svěřenci kouče Ancelottiho.
17
Benzema se pokoušel ve vápně soupeře protlačit přes bránící zeď v podobě fotbalistů Atlética. Neúspěšně.
18
Záložník Realu Bale je od začátku aktivní. Nyní si u rohového praporku poradil pohlednou zasekávačkou s jedním z domácích hráčů, následně odcentroval do vápna, ovšem nikoho v bílém nenašel.
20
Za sebou máme prvních dvacet minut. Vypjaté derby zatím nabídlo jednu velkou příležitost, kterou spálil hned ve třetí minutě Bale.
22
Marcelo faulovaný Gabim. Real Madrid bude opět zahrávat standardní situaci, tentokrát však z ještě zajímavější pozice než před pár minutami.
23
A přímáku se znovu ujal Ronaldo. Standardní situaci ale zahrál do zdi.
24
Mandžukič dostal kolmou přihrávku středem hřiště. Včas vyběhl brankář Realu Casillas.
26
Siquera byl vyslán na levé straně, míč ovšem nestihl doběhnout. Od brány rozehrává Casillas.
28
Real si přihrává na polovině soupeře a vymýšlí kombinaci.
30
Centrovaný míč do vápna odkopl pryč z území Atlética Miranda.
31
Pro rohový kop Atlética si bez problému došel na penaltu Casillas.
32
Znovu Bale u zajímavé příležitosti. Z třiceti metrů vypálil nepříjemnou střelu, která zaplavala, Oblak však znovu stoprocentní!
33
Koke faulovaný na půlící čáře Carvaljem. Balónu se ujímají domácí.
35
Další standardní situace pro Real Madrid. Jak si poradí s další příležitostí Bílý balet teď?
36
V chumlu hráčů byl centrovaný míč do vápna odhlavičkovaný na roh.
37
Odražený balón z vápna si našel Jamese Rodrígueze, jenž vyslal šajtlí pumelenici k tyči. Opět fantastický Oblak!
37
Velká šance i na druhé straně! Po špatné rozehrávce se dostal ke střele z otočky Griezmann a tentokrát se zapotil Casillas.
39
Modrić měl otevřený prostor v blízkosti vápna, napřáhl a důraznou ranou mířil těsně nad.
41
Poprvé za čtyřicet minut se dostal k centru na pravé straně Juanfran, nicméně pro míč si dočel Casillas.
43
Znovu fantastický Oblak! Teď musel čelit nepříjemné střele z úhlu, poradil si ovšem i s Rodriguezem. Domácí brankář drží Atlético nad vodou.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Atlético Madrid - Real Madrid
47
Atlético kombinuje na polovině Realu.
48
Modrič faulovaný u lajny. Rozehrávají hosté.
50
Juanfran se výborně uvolnil na pravé straně, centrem našel v zajímavé pozici Turana, nicméně poslední jmenovaný minul bránu Casillase.
52
Mandžukič leží po souboji s Ramosem, který mu dal loktem, na trávníku. Sudí musel přerušit hru. Na trávník přispěchali členové realizačního týmu, protože fotbalitovi Atlética teče krev.
54
Modrič kroutil balón do vápna, doběhl si pro něj Oblak.
55
Mandžukič je po ošetření zpět na trávníku.
56
Žlutou kartu dostal Mario Mandžukič (Atlético Madrid)
58
Kroosova střela tentokrát na problémy Oblakovi nezadělala.
59
Marcelo podkopnutý Turanem. Přímý kop si chystají hráči Realu.
60
Real zvolil rozehrávku a ukázalo se, že to bylo špatné řešení, jelikož Atlético vytlačilo hostující hráče pryč od vápna.
61
Juanfran zkoušel odcentrovat z pravého rohu. Trefil do hlavy Turana.
63
Ronaldo předal míč ve vápně soupeře Benzemovi, ten se pokoušel otočit ke střele, ale domácí jej nepustili.
64
Varane naložil Mandžukičovi. Rozehrávky se tedy ujali fotbalisté Atlética, ale nic vymyslet nedokázali.
66
Ronaldo si pomohl rukou, sudí tedy odpískal porušení pravidel. Fanoušci Atlética na fotbalistu Realu pískají.
68
Bílý balet si přihrává na útočné polovině a čeká na volnou skulinku.
69
Benzema zbytečně patičkoval ve vápně Atlética na Bala. Kdyby vypálil, mohl alespoň ohrozit bránu domácích. Takhle vyšla celá příležitost Realu vníveč.
72
Hra přerušena po faulu do obličeje na Carvajalu.
74
První poločas byl o něco bohatší na příležitosti. V druhém dějství jsou týmy evidentně svázány taktikou a spíš vyčkávají na chyby, než aby to rovnou zkusily.
76
Střídání: Real Madrid: ze hřiště odešel Karim Benzema, nahradil ho Isco.
77
Střídání: Atlético Madrid: ze hřiště odešel Antoine Griezmann, nahradil ho Raúl García.
79
Suárez zkoušel dloubák za obránce. Spoluhráči jej nepochopili.
80
Žlutou kartu dostal Sergio Ramos (Real Madrid)
80
Žlutou kartu dostal Raúl García (Atlético Madrid)
81
Turan po skvělém průniku zpackal finální přihrávku, jež mohla poslat jednoho z jeho spoluhráčů do stoprocentní šance.
83
Střídání: Atlético Madrid: ze hřiště odešel Koke, nahradil ho Fernando Torres.
85
Žlutou kartu dostal Mario Suárez (Atlético Madrid)
85
Střídání: Real Madrid: ze hřiště odešel Daniel Carvajal, nahradil ho Álvaro Arbeloa.
87
Marcelo se pokoušel o střelu zpoza šestnáctky, ta však skončila nad.
89
Žlutou kartu dostal Marcelo (Real Madrid)
90
Obrovská šance v závěru zápasu! Suárez nůžkami pěkně provětral u tyče Casillase. Brankář hostí měl co dělat s něčekaným zakončením.
90
Sudí nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Ronaldo zkoušel z úhlu prostřelit Oblaka, ale brankář Atlética dnes zkrátka zažívá fantastické utkání.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Koke
83. min Torres o hráči
Mandžukič
Griezmann
77. min García o hráči

Real Madrid Real Madrid (4-4-2)

Casillas
Carvajal
85. min Arbeloa o hráči
Benzema
76. min Isco o hráči