Dukla - Jihlava 4:1, domácí soupeři čtyřmi góly oplatili jarní porážku

Fotbalisté Dukly Praha se můžou radovat. Ilustrační snímek | foto: ČTK

27 2014
Lekci z produktivity dala Dukla svému soupeři z Jihlavy. Zejména ve druhé půli domácí ovládli hru, přidali góly a vyhráli 4:0. V prvním poločase skórovali Krmenčík a Beauguel, po přestávce přidal svůj druhý gól Krmenčík a trefil se také Považanec. Jihlava zůstává poslední.

„Jsem rád, že jsme to zvládli. Prohráli jsme třikrát za sebou, dostávali jsme se trochu do tlaku, ať už z hlediska tabulky nebo z toho, že se nám nedařilo střílet branky,“ hodnotil Luboš Kozel, trenér Dukly.

První poločas byl vyrovnaný, leč brankově vyzněl pro Duklu. V 9. minutě se Jihlava téměř dostala k šanci, ale o několik minut později se radoval domácí Krměnčík. Po nenápadné akci a boji u brankové čáry se dostal k míči a z těžkého úhlu skóroval.

Poté se opět bojovalo vyrovnaně, chvíli tlačila Dukla, útočné akce táhli především Berger s Považancem, poté se zase dostala ke slovu Jihlava, jejíž snaha šla především přes Vaculíka a Harbu.

Ve 32, minutě měl blízko ke gólu domácí Beauguel, ale po kličce brankáři trefil jen boční síť. Dočkal se však o chvíli později, když Berger zastavil Jihlavské a vydal se podél lajny dopředu. Dostal se do vápna, tam předložil Beauguelovi a ten patičkou skóroval podruhé.

Blízko ke snížení měl jihlavský Vaculík, ale trefil jen boční síť.

Hned ve 46. minutě se prosadil na 3:0 Krmenčík po přihrávce Beauguela. Poté se zranil jihlavský Vaculík a musel být vystřídán.

Dál se hrálo útočně na obě strany, ale Dukla už měla viditelnou převahu. V 60. minutě měl šanci Beauguel, ale brankář Hanuš mu míč vytáhl na roh.

O deset minut později udělal hrubku jihlavský Hybš, zahrával malou domů, míč se dostal k Bergrovi, který ho předložil Považancovi a ten dal už na 4:0.

V 73. minutě porážku poslední Jihlavy zmírnil čestným gólem Kovář.

Utkání se dohrávalo v poklidu za převahy Dukly, která měla ještě několik šancí. Dukla každopádně oplatila soupeři jarní porážku u Julisky 0:3.

„Vítězství domácích je zasloužené. My jsme sem jeli s tím, že bychom tady chtěli něco uhrát, ale bohužel odjíždíme s porážkou 1:4. Individuální chyby nás srazily a potom samozřejmě ta deka na mančaft padne. To už je v několikátém zápase,“ litoval jihlavský kouč Petr Rada.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28