Dukla - Mladá Boleslav 2:1, tým z Julisky poskočil na čtvrté místo

Kolo před koncem je Dukla i s Tomášem Borkem na čtvrtém místě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

26 2013
Dva góly z prvního poločasu rozhodly o vítězství Dukly nad Mladou Boleslaví, hosté po přestávce už jen snížili na konečných 1:2. Tým z Julisky se díky plnému bodovému zisku posunul kolo před koncem soutěže na čtvrté místo.

Utkání Dukla Praha versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Dukla bodovala podeváté za sebou a posunula se na čtvrté místo tabulky před Olomouc. Svěřenci Luboše Kozla jsou blízko k tomu, aby vylepšili konečnou šestou příčku z minulé sezony. Naopak Mladá Boleslav pošesté za sebou nevyhrála a zůstala osmá.

Oba týmy už přišly o naději na evropské poháry, a tak se hrál na Julisce bezstarostný fotbal. I když se oba celky snažily útočit, na velkou šanci se dlouho čekalo.

Hned z té první ale padl v 28. minutě úvodní gól. Pospěch si v pokutovém území obhodil obránce, hosté nedůrazně odvrátili míč jen k volnému Néstorovi a ten nedal brankáři Šedovi přesnou střelou do šibenice šanci zasáhnout. Španělský útočník tak mohl slavit čtvrtý gól v české lize.

Mladá Boleslav ožila ke konci první půle. Nejprve chyběl Chramostovi krok k tomu, aby byl u míče dříve než brankář Rada. Pak dokonce Mareš dostal balon do sítě, ale pomezní sudí odmával ofsajd.

Udeřilo tak znovu na opačné straně. Z hlavičkového souboje ve 44. minutě mezi Johanou a domácím Pospěchem se odrazil míč k volnému Kaloudovi, který s pomocí tyče překonal Šedu.

Po přestávce se hosté výrazně zlepšili a brzy se dočkali snížení. V 56.

minutě po rohu zblízka skóroval Johana a navázal na svůj gól z předešlého utkání proti Jablonci.

Středočeši ožili a snažili se vyrovnat. Chramosta ale pálil vedle a poté po rohu dobře zakročil domácí gólman Rada. Dukla se v závěru bránila, ale náskok už udržela.

"Rozhodlo naše dvougólové vedení v prvním poločase," uvedl domácí trenér Luboš Kozel. "Do druhého poločasu jsme nevstoupili moc dobře, hned na začátku soupeř snížil ze standardní situace a díky tomu ucítil šanci. My už nehráli jako v první půli, soupeř byl lepší. Vedení jsme ubránili a moc si tohoto vítězství vážíme."

Boleslavský trenér Ladislav Minář svým hráčům hodně vyčítal první poločas: "Pro mě to byla ostuda a stydím se a doufám, že i hráči se stydí," prohlásil. "Druhou půli jsme hráli v lepší kvalitě, ale když prohráváte v poločase 0:2, tak nemůžeme čekat zas tak velké zázraky. Jsem zklamaný," řekl Minář.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4