Dukla - Liberec 0:0, dvě břevna, ale gól na Julisce nepadl

Egon Vůch z Liberce lituje spálené šance. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

15 2016
Marně čekali diváci na gól v zápase 10. kola fotbalové ligy mezi Duklou a Libercem. Za oběma brankáři zvonilo břevno, ale zápas na Julisce skončil remízou 0:0.

Liberec neoblíbeného soupeře nedokázal porazit popáté za sebou a se dvěma výhrami zůstává v dolní polovině tabulky. Nepovedla se mu generálka na čtvrteční souboj s Fiorentinou ve skupině Evropské ligy.

První zajímavější šanci si vytvořil až ve 20. minutě hostující Baroš, ale střelu z úhlu mu vyrazil brankář Rada. Na druhé straně Néstor z dálky mířil nepřesně. Liberec pak výrazně podržel Dúbravka, který zblízka reflexivně zneškodnil Hanouskovu hlavičku.

Dukla byla v závěru poločasu aktivnější, liberecký gólman si poradil s patičkou Tetoura a Bezpalcova rána skončila těsně vedla. Slovan si vypracoval jen pokus Breiteho, který nadvakrát zlikvidoval Rada.

Druhý poločas začal lépe Liberec a po dvou minutách Breite napálil břevno. Střídající Juroška mohl poslat Duklu do vedení šťastnou hlavičkou, jenže Dúbravka stihl míč vyškrábnout na roh.

Oba soupeři často zkoušeli zakončovat z větší a střední vzdálenosti. Vůchovu střelu vyrazil Rada, jeho protějšek Dúbravka zase vychytal Hanouska. Po rohovém kopu zamířil do břevna i domácí Néstor.

V závěru měl zase převahu Liberec. Bartl sice obešel brankáře Pražanů, ale z úhlu už nestačil přesně zakončit. Aktivní Breite těsně před koncem vystřelil o kousek mimo.

1. SK Slavia Praha 18 12 5 1 40:13 41
2. FC Viktoria Plzeň 17 12 4 1 27:9 40
3. AC Sparta Praha 17 10 5 2 31:13 35
4. Fastav Zlín 18 9 6 3 27:18 33
5. FK Mladá Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6. FK Teplice 17 6 5 6 19:16 23
7. MFK Karviná 18 6 5 7 23:27 23
8. Dukla Praha 18 5 5 8 23:22 20