Dukla - Liberec 0:0, dvě břevna, ale gól na Julisce nepadl

Egon Vůch z Liberce lituje spálené šance. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

15 2016
Marně čekali diváci na gól v zápase 10. kola fotbalové ligy mezi Duklou a Libercem. Za oběma brankáři zvonilo břevno, ale zápas na Julisce skončil remízou 0:0.

Liberec neoblíbeného soupeře nedokázal porazit popáté za sebou a se dvěma výhrami zůstává v dolní polovině tabulky. Nepovedla se mu generálka na čtvrteční souboj s Fiorentinou ve skupině Evropské ligy.

První zajímavější šanci si vytvořil až ve 20. minutě hostující Baroš, ale střelu z úhlu mu vyrazil brankář Rada. Na druhé straně Néstor z dálky mířil nepřesně. Liberec pak výrazně podržel Dúbravka, který zblízka reflexivně zneškodnil Hanouskovu hlavičku.

Dukla byla v závěru poločasu aktivnější, liberecký gólman si poradil s patičkou Tetoura a Bezpalcova rána skončila těsně vedla. Slovan si vypracoval jen pokus Breiteho, který nadvakrát zlikvidoval Rada.

Druhý poločas začal lépe Liberec a po dvou minutách Breite napálil břevno. Střídající Juroška mohl poslat Duklu do vedení šťastnou hlavičkou, jenže Dúbravka stihl míč vyškrábnout na roh.

Oba soupeři často zkoušeli zakončovat z větší a střední vzdálenosti. Vůchovu střelu vyrazil Rada, jeho protějšek Dúbravka zase vychytal Hanouska. Po rohovém kopu zamířil do břevna i domácí Néstor.

V závěru měl zase převahu Liberec. Bartl sice obešel brankáře Pražanů, ale z úhlu už nestačil přesně zakončit. Aktivní Breite těsně před koncem vystřelil o kousek mimo.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30