Dukla - Karviná 0:0, domácí nevyužili několik slibných šancí

Karvinský trenér Jozef Weber, ilustrační snímek | foto:  Michal Šula, MAFRA

25 2017
Fotbalisté Dukly Praha remizovali v 18. kole s Karvinou 0:0 a doma nevyhráli popáté za sebou. Hosté získali na jaře druhý bod.

První poločas se hrál téměř výhradně na polovině Karviné, ale Dukla z místy až drtivé převahy nic nezískala. ̈

„Hosté si přijeli pro bod a mají splněno. Pro nás je to ztráta. Soupeř nás v první půli vůbec neohrozil, měl dva rohy, jinak nic. Hra i šance šly za námi, ale na výhru jsme bohužel nedosáhli,“ litoval Jaroslav Hynek, trenér Dukly.

Hosty držel brankář Laštůvka, který nejprve v osmé minutě vyrazil Olayinkovu táhlou střelu a ve třinácté minutě vyškrábl i Podaného hlavičku.

Domácí levý obránce, který se v prvním jarním kole v Hradci Králové blýskl pohledným gólem z přímého kopu, tentokrát v zakončení neměl tolik štěstí. Ve 25. minutě k němu propadl centr z pravé strany, ale Podaný ve stoprocentní příležitosti překopl branku.

Ve 33. minutě mířil po zemi těsně mimo Mustedanagič a nedočkal se první soutěžní trefy v dresu Dukly po příchodu ze Sparty, odkud na Julisce hostuje.

Karviná se v první půli jen pasivně stáhla před své vápno a její kouč Weber reagoval na bojácnou hru už do přestávky střídáním. Místo Puchela přišel na trávník Panák. Slezané po pauze vyrovnali hru a v 56. minutě měl jejich první nadějnější šanci Janečka, ale pálil nad bránu.

V 62. minutě měli nejblíž k vedení Pražané, ale Olayinka po brejku trefil ze strany jen tyč.

Jinak Dukla ubrala z tempa a hosté začali více hrozit. V 77. minutě se probil do šance hostující Budínský, ale zamířil nad.

Domácí ze závěrečného náporu už nic nevytěžili, a Karviná tak v součtu s pohárem neprohrála ani třetí vzájemný duel sezony.

„Musím uznat, že domácí byli lepší a bod jsme uválčili jen štěstím a dobrou defenzivou. Minulý týden jsme podali lepší výkon. Bodu si ceníme, ale víme, že máme co zlepšovat,“ hodnotil karvinský kouč Jozef Weber.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30