Domácí dvakrát vedli, ale hosté se nedali: Plzeň - Teplice 2:2

Plzeňský Milan Petržela střílí na teplickou branku, ale gól z toho nebyl. | foto: Jaromír Pech, MF DNES

1 2009
Remízou 2:2 skončil souboj fotbalistů domácí Plzně s teplickým celkem. Západočeši dvakrát vedli, ale hosté dokázali pokaždé vyrovnat.

Za domácí skórovali Jiráček a Lecjaks, za hosty Vachoušek a Vidlička.

Diváci se ještě ani nestihli pořádně usadit a domácí již ve druhé minutě
oslavovali vedoucí branku. Individuální průnik z vlastní poloviny předvedl
Limberský, jehož tečí zpomalenou střelu ještě Grigar vyrazil, na dorážku
dobíhajícího Jiráčka už ale zareagovat nemohl.

Hosté se oklepali překvapivě rychle a plzeňský brankář Ticháček jen s obtížemi chytil nenápadnou hlavičku Vachouška.

Nedůrazní domácí obránci nebrali toto varování vážně a v sedmé minutě je už Vachoušek potrestal gólem. Zblízka usměrnil šikovně do sítě Rosův přízemní centr z levé strany.

"Vstup do zápasu nám vyšel na sto procent. Pak ale přišly naše chyby. Neměli jsme dopustit tak brzké vyrovnání," litoval po utkání domácí kouč Pavel Vrba.

Divoký úvod pokračoval a o čtyři minuty později hráči Viktorie opět vedli. Petržela s Horváthem rozehráli po rohu signál, který zakončil střelou z hranice šestnáctky o levou tyč Lecjaks.

Plzeň před pauzou výrazně zvolnila a navíc začala chybovat v kombinaci, čehož Teplice využily k náporu. Po zblokovaném přímém kopu se dostal k dorážce Mareš, ale Ticháček jeho přízemní pokus pohotově vyrazil.

Po změně stran o poznání ubylo příležitostí, protože Plzeň začala pozorněji bránit. Hosté se sice tlačili dopředu, ale jejich akce často postrádaly moment překvapení.

Domácí mohl uklidnit v 70. minutě Petržela, který po rychlém přečíslení běžel sám na Grigara, zakončení ovšem nezvládl a přestřelil.

Neproměněné šance litovali Plzeňští o čtyři minuty později, kdy po přímém kopu Vidličky z 25 metrů let balonu mírně tečovala zeď a bylo vyrovnáno.

"Cením si, že se mužstvo po takovém začátku zvedlo a vyrovnalo. Měli jsme i šance na výhru, ale to měl i soupeř. Remíza je naprosto zasloužená," uvedl hostující kouč Jiří Plíšek.

Otřesené domácí mohl dorazit šest minut před koncem střídající Mahmutovič, jehož pokus po špatném odkopu Lecjakse vleže vyrazil Ticháček.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4