Další prohra, přezimují poslední: Č. Budějovice - Bohemians/Střížkov 3:0

29 2009
Z šestnácti ligových zápasů dvanáctkrát prohráli. Fotbalisté střížkovských Bohemians Praha mají jistotu, že zimní přestávku stráví na posledním místě tabulky. Naposled totiž nestačili na České Budějovice, kde podlehli 0:3.

Na střížkovskou branku se valil jeden útok za druhým. V páté minutě
hlavičkoval po Doležalově rohovém kopu Černák do břevna, vzápětí trefil Stráský špičkou kopačky tyč.

Z následného rohu už pasivní Pražané inkasovali. Na centr si na přední tyči naskočil Leština a ve svém 121. ligovém utkání oslavil premiérový gól.

V desáté minutě sklepl Riegel skákavý míč zcela volnému Mezlíkovi, ale Belaň včas vyběhl a střelu srazil.

Po čtvrthodině poprvé zahrozili i Bohemians. Zoubkův dalekonosný pokus nabral rychlý skluz a Kučeru zachránila pravá tyč. Na druhé straně se po Mezlíkově hlavičce opět vyznamenal hostující brankář.

Jihočeši se s vědomím těsného náskoku zatáhli, přenechali Pražanům střed hřiště a vyráželi k rychlým protiútokům. V 36. minutě znovu utekl hostujícím bekům Mezlík, ani tentokrát však Belaně neprostřelil.

V závěru poločasu Střížkovští málem srovnali. Kincl v rohu pokutového území odstrčil Leštinu, zpětnou přihrávkou našel volného Jeslínka a jistému gólu zabránil jen domácí kapitán Hunal, který obětavým pádem zatarasil míči cestu do sítě.

Po přestávce Bohemians na chvíli vyvinuli tlak, ale Kincl hlavičkoval ve 49. minutě v dobré pozici vedle. V 52. minutě napálil odražený míč těsně mimo Dittrich a tím výčet šancí hostí na delší dobu skončil.

Naopak Jihočeši po hodině hry zvýšili skóre. Doležalův přímý kop z levé strany přizvedl Leština a nabíhající Stráský doklepl na zadní tyči do prázdné branky.

Hosté nesložili zbraně, ale na to, aby smazali nulu v kolonce bodů ze zápasů na hřištích soupeřů, neměli. Místo toho jim nabuzení domácí přidali na cestu ještě třetí gól, když se v 86. minutě po krásné akci prosadil střídající Meszároš.

Dynamo díky dvěma tříbrankvoým výhrám v závěru podzimu bude mít přece jen klidnější zimu.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
3. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
4. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
5. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5
6. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4