Chybující rozhodčí upřel Sieglovi gól

12 2000
P r a h a - Místo triumfálně zvednutých rukou, předvedl jiné gesto - klesl na kolena. Jen zoufalou bezmoc cítil fotbalista Patrik Siegl. Vstřelil regulérní gól, ale neslavil. Gratulaci spoluhráčů nahradila žlutá karta. Brno si proti Bohemians vytvořilo jedinou šanci a Siegl ji proměnil. Tým byl o gól okraden nepochopitelným výrokem rozhodčího Bejlka. "Říkal mi, že mu pomezní signalizoval ruku. Běžel jsem se přeptat," cítí stále křivdu brněnský útočník. "Ten mi ale nic takového nepotvrdil. Když jsem znova u Bejlka protestoval tak se jen udiveně zeptal: Ta ruka opravdu nebyla?"

Pak nechal rozhodčí rozehrát - ne výkopem ze středové značky, značícím gól, ale trestným kopem proti Brnu. Rozhořčeného útočníka musel ještě deset minut poté, o půli při odchodu do kabin mírnit kouč Brna Tobiáš: "Nemíchej vášně, jsi kapitán, uklidni mužstvo."

Celá situace vznikla poté se k Sieglovi překvapivě dostal dlouhý centr z vlastní poloviny hřiště. Vybíhající gólman Bohemians Holec totiž před šestnáctkou chybil. Míč, po kterém se Siegl jakoby ohnal rukou, minul. Možná i díky tomu. Brněnský fotbalista se ale balónu nedotkl, promáchl bezpečně vedle. Ležící Holec pak jen sledoval jak Siegl míč lehce zasouvá do prázdné brány. Poté přišel ostrý hvizd a udělení žluté karty, za údajnou ruku.

"Nevěděl jsem kde jsem," dlel čtyřiadvacetiletý mladík. "Tak se píská česká liga. Rozhodčí tím jasně ovlivnil zápas," povzdechl si a vydal se za spoluhráči do přistaveného autobusu. Cesta z Prahy na jih Moravy pro ně nebude příjemná. Po ostudném výkonu si odvážejí porážku 0:2, v tabulce jsou poslední.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
3. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
4. 1. FC Slovácko 3 1 2 0 6:3 5
5. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
AC Sparta Praha 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4