České Budějovice - Jihlava 1:3, jihočeská mizérie pokračuje

Zleva Jakub Pešek z Budějovic a Matěj Hybš z Jihlavy bojují o balón. | foto: ČTK

14 2015
Českobudějovičtí fotbalisté se dál sunou směrem k sestupovým příčkám. Ve 20. ligovém kole doma prohráli 1:3 s Jihlavou a potvrdili pověst nejhůře bránícího mužstva v soutěži. Na předposlední příčku už mají jen dvoubodový náskok.

„Prohráli jsme zaslouženě. Jihlava nás přehrávala hlavně ve středu hřiště. Zklamaly mě výkony některých hráčů,“ hodnotil budějovický trenér František Cipro.

České Budějovice nastoupily v základní sestavě i s Pavlem Eliášem, který přišel na konci týdne z Jablonce. Ofenzivní záložník se ovšem hned po pár minutách při souboji zranil a utkání dohrával s obvázanou hlavou.

Budějovice vstoupily do zápasu bázlivě a Jihlava udeřila jako první. Po faulu Kladrubského na Kučeru rozhodčí nařídil penaltu a z ní Vaculík ve 26. minutě překonal Křížka.

Na tento stav ještě dokázali Jihočeši odpovědět. Prakticky z následující akce Kučera zastavil v pokutovém území Volešáka a rozhodčí opět ukázal na značku pokutového kopu. Míč si vzal českobudějovický kapitán Kladrubský a nezaváhal.

Domácí však branka nenasměrovala k aktivnějšímu výkonu. Pasivní a hodně opatrná hra usnadňovala Jihlavě pozici. Vysočina mohla ještě do přestávky skórovat, ale Tlustého rána skončila na břevně.

Hosté pokračovali v ofenzivních manévrech i po přestávce a přineslo jim to úspěch. Když Machovec zbytečným skluzem zastavil v pokutovém území Mešanoviče, sudí Ardeleánu opět nařídil penaltu. K ní se znovu postavil Vaculík a podruhé byl úspěšný.

Definitivní naději Jihlava sebrala Budějovicím v 72. minutě. Křížek neudržel Krejčího pokus a Mešanovič pohodlně přidal třetí gól.

„Pro nás to byl důležitý zápas a zaslouženě jsme zvítězili. Dali jsme dva góly z penalt, ale i ze hry jsme si vytvořili dost příležitostí k tomu, abychom rozhodli,“ chválil jihlavský kouč Luděk Klusáček.

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30