Brno - Dukla 3:0, k výhře nasměroval domácí nejrychlejší gól sezony

Brněnský útočník Jakub Řezníček (vpravo) se žene za míčem, stíhá ho Josip Jurendič z Dukly. | foto: Marie Stránská, MAFRA

19 2016
Fotbalisté Brna ve 22. ligovém kole s přehledem porazili doma Duklu 3:0. K vítězství je nasměrovala už první minuta: čtrnáct vteřin po rozehrávce se trefil Hyčka a vstřelil nejrychlejší gól dosavadního průběhu sezony. Další branky přidali Buchta se Škodou.

Hosté v lize nevstřelili na hřištích soupeřů gól ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a nenavázali na předchozí venkovní výhru z Ostravy.

„Jsem zklamaný, zápas jsme výsledkově nezvládli. Hráli jsme hloupě a naivně,“ zuřil trenér Dukly Luboš Kozel. „V koncovce jsme ani netrefili bránu, natož dali gól. Domácí vyřešili své šance mnohem líp.“

Diváci v Brně čekali na úvodní branku jen čtrnáct sekund. Domácí ihned po rozehrávce poslali míč na levé křídlo, odkud odcentroval do pokutového území Lutonský, odražený míč si našel dobíhající Hyčka a levačkou poslal z hranice šestnáctky míč přesně k tyči.

Za nejrychlejším gólem v historii ligy v podání švýcarského útočníka v barvách Sparty Maura Lustrinelliho z roku 2006 zaostal Hyčka jen o tři sekundy.

Dukla sice po inkasovaném gólu více držela balon, ale k vyloženým brankovým šancím to nevedlo. Po nedorozumění brněnského brankáře Melichárka se stoperem Buchtou se v deváté minutě k míči lacino dostal Hanousek, ale mířil vedle. Hosté často hledali aktivního Breznaníka a jeden z jeho centrů se snesl na horní část břevna.

Výrazné šance na obou stranách přinesl krátký úsek okolo 36. minuty. Po rohu domácího Zavadila a opětovném vrácení míče do pokutového území se sám před brankářem Radou ocitl Škoda, ale hostující gólman reflexivním zákrokem jeho hlavičku vyrazil.

V další šanci Brna neuspěl ani Řezníček, který nepotrestal chybnou rozehrávku Dukly. Naopak záhy mohl po průniku z pravé strany vyrovnat hostující Mareš, míč ovšem napálil jen do břevna.

Rušný závěr první půle zakončila druhá branka Zbrojovky. Další rohový kop Zavadila propadl až na zadní tyč k Buchtovi, jemuž nedělalo problém z bezprostřední blízkosti rozvlnit síť.

Dukla v úvodu druhé půle nevyužila ke snížení střely Jurendiče a Miloševiče, naopak v pohodě hrající Brno opět udeřilo. Škoda se v 66. minutě po hezké kombinační akci prokličkoval neohroženě do pokutového území a tvrdou střelou propálil i brankáře Radu.

Hosté se nadále snažili aspoň o čestnou branku, zahrozili sérií rohových kopů, centry ovšem odvrátila jistá domácí obrana, či vyboxoval brankář Melichárek.

„Hodnotí se mi to dobře, hlavně díky výsledku, který vyzněl jednoznačně, i když průběh zápasu mu neodpovídal,“ hodnotil domácí kouč Václav Kotal. „Kdyby Dukla z velké šance Mareše vyrovnala, bylo to pro nás mnohem těžší. V závěru prvního poločasu jsme naopak po standardní situaci přidali druhý gól, to bylo rozhodující.“

1. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
2. FC Viktoria Plzeň 25 17 5 3 37:16 56
3. AC Sparta Praha 25 13 7 5 39:21 46
4. FK Mladá Boleslav 25 11 9 5 38:26 42
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 25 10 8 7 31:27 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 25 8 6 11 32:30 30