Bohemians 1905 - Boleslav 1:1, hosté vedli jen necelé tři minuty

Vpravo je kapitán Bohemians Josef Jindřišek, kterého skluzem napadá Lukáš Magera z Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

10 2015
Fotbalisté Mladé Boleslavi si komplikují boj o čtvrté místo, které zaručuje postup do kvalifikace Evropské ligy. Na hřišti Bohemians Praha 1905 sice vedli, ale jen necelé tři minuty. Nakonec pouze remizovali 1:1 a před pátou Příbramí mají dvoubodový náskok.

Mladá Boleslav neprožívá dobré období - zvítězila v jediném z posledních šesti kol a postupně ztrácí náskok na čtvrtém místě.

„Pořád to máme ve svých rukách, dva zápasy hrajame doma, takže si to musíme uhrát sami a nedívat se na ostatní,“ řekl útočník Lukáš Magera.

Bohemians měli v úvodu převahu a jako první zahrozili. V deváté minutě Mikušovu ránu z úhlu vyrazil gólman Hruška na roh. Na druhé straně jen těsně přestřelil Zahustel.

Ve 20. minutě otevřela skóre Mladá Boleslav po velké chybě Gajiče. Srbský obránce zpětnou přihrávkou hlavou našel soupeřova kapitána Mageru, který rovněž hlavou přehodil brankáře Zlámala.

Domácí však dokázali velmi rychle odpovědět a ve 23. minutě akci Moravce a Mosquery pohotově zakončil Mikuš. Pro Bohemians to byla teprve druhá branka do sítě Boleslavi za posledních šest vzájemných ligových duelů.

Gajič své zaváhání před úvodním gólem částečně napravil, když v šestnáctce zblokoval pokus Skaláka.

Diváci potom hodně dlouho čekali na další šanci nebo zajímavý moment vyrovnaného utkání.

Po změně stran se oba týmy v ofenzivě trápily ještě víc. Boleslavský útok nedokázal oživit ani střídající nejlepší týmový střelec Wágner.

Domácí trochu ožili až v závěrečné desetiminutovce. Kolumbijec Mosquera v pokutovém území pálil nepřesně a v závěru ještě Hruška bez problémů chytil pokusy náhradníků Bratanoviče a Lietavy.

„V kabině nikdy nepadla ani zmínka o záchraně a hráči už jsou naštvaní, protože každá otázka od novinářů je k záchraně. Ale to k tomu patří. Reálné to moc není, ale samozřejmě teoretická šance na sestup tam je,“ dodal Roman Pivarník, trenér Bohemians.

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16
12. 1. FC Slovácko 15 3 6 6 17:23 15
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8