Bohemians jsou v semifinále Tipsport ligy, Hradec vyhrál i potřetí

Fanoušci fotbalistů Bohemians 1905 | foto:  Michal Sváček, MAFRA

21 2015
Fotbalisté Bohemians Praha 1905 jsou třetím semifinalistou Tipsport ligy. V rozhodujícím utkání skupiny A porazili Most 4:1. Jejich soupeřem budou České Budějovice, kterým k vítězství ve skupině B pomohla remíza Dukly s Žižkovem 2:2. Ve druhém semifinále se potkají Hradec Králové a druholigový Zlín.

Skupina A

Bohemians nasměroval za postupem už ve čtvrté minutě Jindřišek. Most sice vyrovnal zásluhou Danovského, ale ještě do přestávky odpověděl Nerad a definitivní podobu výsledku dali v závěru zápasu v rozmezí čtyř minut Mosquera s Mikušem.

Bohemians Praha 1905 - Most 4:1 (2:1)
4. Jindřišek, 36. Nerad, 75. Mosquera, 79. Mikuš - 26. Danovski.
Bohemians 1905, 1. poločas: Dočekal - Bartek, Pechr, Rothe, Kalina - Moravec, Jindřišek, Nerad, Mbengono - Bratanovič - Lietava; 2. poločas: Dočekal - Pauschek, Pechr, Rothe, Šírl - Cicman, Hubínek, J. Rada, Mosquera - Havel - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Konečná tabulka skupiny A

1. Bohemians 1905 3 2 1 0 14:5 7
2. Táborsko 3 1 2 0 9:5 5
3. Most 3 1 1 1 6:7 4
4. Kolín 3 0 0 3 4:16 0

Skupina B

Před závěrečným pražským derby ve hře o postup hned tři celky. Nakonec se radovaly České Budějovice, které už měly odehrané všechny zápasy a na dálku sledovaly souboj Dukly s Žižkovem, jehož vítěz mohl díky lepšímu skóre Jihočechy v čele přeskočit.

Viktoria sice dvakrát vedla, ale když Dukla pokaždé vyrovnala, skončily oba pražské celky s dvoubodovým odstupem už v základní skupině.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 2:2 (0:1)
58. Berger, 72. Tetour - 23. Voltr, 60. Hašek.

Konečná tabulka skupina B

1. České Budějovice 3 2 0 1 6:7 6
2. Dukla Praha 3 1 1 1 8:5 4
3. Viktoria Žižkov 3 1 1 1 4:5 4
4. Vlašim 3 1 0 2 5:6 3

Skupina C

Stoprocentní bilanci udržel už jistý vítěz skupiny C Hradec Králové a díky dvěma brankám Vaněčka porazil Pardubice 3:1. V semifinále, které je na programu v sobotu v Brozanech, se utká s nejlepším celkem skupiny D Zlínem. Finále a zápas o třetí místo se hraje na stejném místě v neděli.

Hradec Králové - Pardubice 3:1 (2:0)
22. a 25. Vaněček, 84. Vlkanova - 75. Klátil.
Hradec, 1. poločas: Kuciak - Holeš, Rolko, Nosek, Plašil - Štípek, P. Černý, Halilovič, Malinský - A. Čermák - Vaněček; 2. poločas: T. Koubek - Kraják, Čung Čchol-Un, Chleboun, Zelený - Janoušek, P. Mareš - Zorvan, P. Dvořák, Vlkanova - Petrus. Trenéři: Barborík, Pilný.