Blšany v pohodě vyhrály i odvetu

22 2000
K a l a m a t a - Po pětibrankovém vítězství v úvodním domácím utkání třetího kola Poháru Intertoto dokázali fotbalisté Blšan vyhrát i odvetu v řecké Kalamatě. Výhrou 3:0 si pojistili postup do čtvrtého kola, v němž se v boji o postup mezi šest nejlepších celků utkají se Sigmou Olomouc. Blšanští hráli s vědomím vysokého náskoku z prvního zápasu, dobře bránili, ale nevynechali jedinou šanci k rychlému protiútoku.

Přestože domácí nastoupili v silnějším složení než v Blšanech, již v 11. minutě po akci Tichoty s Devátým otevřel skóre Čáp. Ve 22. minutě měla Kalamata jedinou vážnou šanci, ale Kučera včasným vyběhnutím Řekům radost zkazil. Ještě do poločasu mohl zvýšit Gedeon po Tichotově přihrávce, ale jeden z domácích obránců míč na brankové čáře zachytil.

Úvod druhé půle opět vyšel lépe hostům. Proti Tichotově střele z 25 metrů byl brankář Kalamaty bezmocný. Blšany pokračovaly v dobré obrané hře a v koncovce byly vysoce efektivní. V 73. minutě šel míč po ose Tichota - Devátý ke střídajícímu Potůčkovi, jehož střelu zastavila tyč, ale Pazderova rána si cestu do sítě našla.

Kalamata - Blšany 0:3 (0:1)
11. Čáp, 48. Tichota, 73. Pazdera. První zápas 0:5, postupují Blšany.

Sestava Blšan: Kučera - Vorel, Drobný, Zbožínek - Devátý, Sýkora, Tichota (80. Štverka), Gedeon, Jiránek - Spáčil (69. Potůček), Čáp (55. Pazdera).

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7