Gól Sparty s Teplicemi platit neměl, trest dostal i asistent za Plzeň

V zápase Liberec - Plzeň chyboval asistent rozhodčího. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

22 2012
Asistent rozhodčího Ivo Nádvorník, který chyboval v sobotním ligovém zápase Liberec - Plzeň (1:2), dostal od komise rozhodčích čtyřzápasový trest. Hlavní sudí Jan Jílek si nezapíská dvě utkání, protože přehlédl faul před gólem Sparty v duelu proti Teplicím (1:0).

Nádvorník v prvním poločase odmával ofsajd ve chvíli, kdy mohl jít liberecký ofenzivní záložník Josef Šural sám na brankáře. Chybně. A po přestávce naopak přehlédl ofsajd Davida Štípka, který díky tomu vyrovnal a nastartoval povedený obrat hostů.

Plzeň nakonec vyhrála 2:1.

Liberečtí fotbalisté si po zápase nestěžovali. Spíš se zlobili sami na sebe, že nepřidali druhý gól. Tím spíš, že celý druhý poločas hráli přesilovku, protože rozhodčí vyloučil plzeňského Václava Procházku.

"Na hřišti jsem o těch chybách nevěděl. A teď je zbytečné se k tomu vracet. Jako hráč jsem na hřišti od toho, abych se soustředil na fotbal. Zápas jsme si prohráli sami, když jsme nedokázali přidat druhý gól," prohlásil liberecký obránce Jan Nezmar.

Pro zkušeného hráče to byl poslední zápas před domácím publikem. Rozhodl se ukončit kariéru a od příštího roku bude působit jako liberecký sportovní manažer.

Utkání Liberec versus Plzeň ve videoreportáži

Komise rozhodčích potrestala také hlavního sudího Jílka, jenž řídil zápas Sparta - Teplice (1:0). Pyká za to, že před gólem domácího Bekima Balaje v 84. minutě měl odpískat útočný faul Jiřího Jarošíka na hostujícího Petra Lukáše.

Pražané vyhráli 1:0.

"Sice jsem to osobně neviděl, ale kluci mi říkali, že Jarošík fauloval," tvrdil teplický trenér Zdeněk Ščasný.

Sparťanský kouč Vítězslav Lavička oponoval: "Viděl jsem souboj, který sudí posoudil jako čistý. Nemyslím si, že tam byl od Jirky úmysl. Takových soubojů bylo během zápasu několik na obou stranách a fauly se taky nepískaly."

Utkání Sparta versus Teplice ve videoreportáži

Na dvě utkání má omezenou delegaci také Jaroslav Bílek. Pyká za to, že v zápase mezi Ostravou a Slováckem (2:1) neudělil domácímu hráči červenou kartu za surovou hru.

Slovácko si na rozhodčího stěžovalo. Komisi dokonce poslalo dopis včetně videoanalýzy, ve které poukázalo na několik Bílkových přehmatů.