Z hrdiny padouchem. Nebyl v tom úmysl, litoval olomoucký Varadi

12 2013
Až do 65. minuty si mohl Adam Varadi myslet, že proti Teplicím mu tentokrát zazářila jeho šťastná hvězda. Na předzápasovém tréninku se zranil Jan Schulmeister, tak se místo něj dostal do základní sestavy a v 15. minutě akrobaticky poslal domácí do vedení. Jenže pak mu štěstí došlo, v hlavičkovém souboji způsobil krvavé zranění Krobovi a sudí Jílek po chvíli vyčkávání vytáhl červenou kartu.

Vzápětí hosté otočili dvěma góly stav, domácím však Doležal v závěru vystřelil remízu. "Musím poděkovat klukům, protože se neprohrálo, to je důležité. Výsledek 2:2 je ještě nakonec dobrý," oddechl si osmadvacetiletý hráč.

Byl podle vás souboj s Krobem na vyloučení?
Asi jo, když to tak posoudil rozhodčí. Pomezní mi řekl: "Běž, běž, máš to bez karty," najednou se otočím a pan Jílek mi dal červenou.

A víte, jestli jste ho zasáhl?
Určitě jsem ho trefil, když mu tekla krev, ale já ho neviděl. Šel jsem do hlavy a takových soubojů je v zápase spoustu. Akorát mu tekla krev, tak asi kvůli tomu byla taková i barva karty.

Pro vás to je docela hořký konec dobře rozehraného zápasu, ve kterém jste dal gól.
Hořké je to tou červenou, ale musím poděkovat klukům. Dal jsem gól a věřil jsem si, protože jsem hrál v základu. Hrál jsem tak, jak jsem chtěl, makal jsem a dřel. Ale kaňka je tam. Rozhodčí v české lize mě asi nemají moc rádi.

Byl jste rád, že pak spoluhráči dokázali vyrovnat?
Jo. Moc.

S Teplicemi jste překvapivě prohrávali většinu osobních soubojů. Proč?
U odražených míčů jsme byli pozdě a opticky získávaly Teplice převahu. Měly více balonů na kopačkách.

Takže berete i jen jeden bod, i když je z domácího hřiště?
Za stavu, kdy jsme prohrávali 1:2, je to cenný bod. Pro diváky to byl super zápas.

Jaký čekáte za vyloučení trest?
V minulém kole vyloučili Aleše Škerleho, ale to byla červená až po žluté kartě. Nevím, jaká je tam sazba.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5