Bohemians - Slavia 2:0, z obrovské převahy dali domácí jen dva góly

Martin Juhar ze Slavie (vlevo) a Jan Moravec z Bohemians v ligovém utkání | foto: ČTK

20 2014
Hra na jednu bránu, spousta šancí a nádherných akcí. Derby dvou sousedních klubů z pražských Vršovic suverénně ovládli Bohemians 1905, kteří v 8. kole první ligy porazili Slavii 2:0. Oba góly dali po přestávce, rivala přeskočili v tabulce a jsou šestí.

Slavia po nadějném začátku sezony podlehla počtvrté za sebou včetně pohárového duelu na Žižkově.

Před velkým derby se Spartou si sebevědomí rozhodně nezvedla. Naopak, proti Bohemians nepředvedla vůbec nic. A pokud by Bohemians proměnili alespoň polovinu šancí, byl by z toho těžký debakl. Přitom v případě výhry by minimálně do nedělního večera byla první.

"Gratuluju soupeři, byl lepší. Bohužel jsme mu to naší hrou umožnili. První poločas jsme přežili jenom s velkým štěstím. Udělali jsme změnu, začátek druhého poločasu vypadal, že by se to mohlo zlepšit. Prohráváme souboje vepředu i vzadu, jsme málo agresivní. Tímhle fotbalem nemůžeme vyhrát nic," prohlásil slávistický trenér Miroslav Beránek.

Bohemians, kteří jsou nejlepším týmem venku, konečně zabrali i doma, kde poprvé vyhráli.

Podali výkon jako za starých časů v první polovině osmdesátých let minulého století. Byli celý zápas jasně lepší, góly si nechali na druhou půli. V té skórovali Jindřišek z penalty a výstavní gól přidal střídající Lietava.

"Jsem rád, že jsme znovu měli plný stadion a dokázali jsme zápas zvládnout výsledkově i po herní stránce. Musím říct, že jsme v zápase dominovali ve všem. Hráli jsme kombinační fotbal s krásnými akcemi a vytvářeli jsme si šance. Určitě jsem spokojený, musím hráčům a divákům poděkovat," řekl Roman Pivarník, kouč Bohemians.

Bohemians pořád útočili a v jednom kuse se snažili dobýt soupeřovu branku.

Jednou vykopával z brankové čáry Nitrianský, jindy Latka. Brankář Hrubeš se zaskvěl po Mikušově ráně, po Pauschekově sólu a střele mu pomohla tyč.

Gól tak dali domácí až z penalty, po zbytečném zákroku Černého na Mosqueru. Jindřiškovu přízemní střelu Hrubeš vystihl, na míč si sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.

Druhý gól dal střídající Lietava v 77. minutě tvrdou ranou z vápna. I na ní si Hrubeš sáhl.

Závěr dohrávali hosté v křeči a frustrovaný Nitrianský za nesportovní chování obdržel druhou žlutou kartu.