Teplice - Plzeň 2:2, světla zhasla, pak mistr v lijáku náskok ztratil

Teplický záložník Martin Fillo se v ligovém utkání probíjí přes plzeňské obránce Františka Rajtorala (vpravo) a Jana Baránka. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

14 2015
Vyhráli poločas o dva góly, ale zase tři body nezískali. Výsledková mizérie plzeňských fotbalistů trvá už čtvrtý zápas. V předehrávce 4. kola Synot ligy remizovali v Teplicích 2:2, když výhru ztratili v poslední minutě. Po rohu vyrovnal stoper Lüftner.

Teplický záložník Fillo proměnil zkraje druhého poločasu penaltu nařízenou za Hubníkovu ruku, čímž snížil na 1:2, a krátce nato stadion potemněl. Kvůli technickým problémům zhasla světla, a tak rozhodčí Hrubeš poslal hráče do kabin.

Schylovalo se k dramatu. Vždyť Teplice mohly po snížení na rozdíl jediné branky upravit taktiku, vyhecovat se, rozmyslet co dál. A také to dokázaly.

Plzeň po ztrátách na Dukle (0:1), proti Maccabi Tel Aviv (0:2) a se Slováckem (2:2) neukončila výsledkové trápení a v lize si připsala druhou remízu ze čtyř zápasů.

„Další utkání, které jsme měli vyhrát. Soupeř má minimum gólových situací, my naopak přehršle. Musíme se chovat úplně maximalisticky aspoň v obraně, když nedáme ty čtyři, pět gólů, které jsme mohli dát. Musíme odstranit hlavně nedostatky v osobních soubojích. Každý má osobní úkol, i při standardce v 90. minutě. Obrana systémově funguje, sráží ji jen individuální chyby,“ prohlásil plzeňský kouč Miroslav Koubek.

Úřadující mistr se dostal do vedení po pětatřiceti minutách. Vaněk odcentroval z přímého volného kopu na vzdálenější tyč, kde číhal nehlídaný Baránek. Ten poslal míč hlavou přesně pod břevno.

Mladý stoper nastoupil místo Procházky, který tentokrát nebyl ani na lavičce náhradníků.

V nastavení prvního poločasu Plzeň vedení navýšila. Útočník Ďuriš, jenž dostal v základní sestavě přednost před Mahmutovičem i Holendou, přetlačil ve skluzu domácího Horu. Vybojoval tím míč pro Kopice a ten technickou střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři Grigarovi šanci.

V tu chvíli mohli svěřenci trenéra Koubka vést i vyšším rozdílem, ale několik šancí během první půle neproměnili. Třeba Kopic běžel sám na gólmana Grigara, jenž však předvedl výborný zákrok.

Ani Teplice nehrály špatně. Naopak trenér Vavruška hecoval hráče k aktivní hře, neustálému napadání, snaze o překvapení. Byť šancí z toho moc nebylo... Asi největší příležitost měl Lüftner, když se k němu odrazil míč po rohovém kopu. Ale tvrdou ránu zneškodnil brankář Kozáčik.

Když domácí krátce po přestávce snížili, svitla jim naděje. Mimochodem, Fillo dal už pátý gól v sezoně a posunul se do čela tabulky střelců (z toho dal tři branky z penalt).

Jenomže poté, co naskočila světla a opět se začalo hrát, začala nad stadionem řádit bouřka. V silném lijáku bylo těžké hrát, kombinovat, něco vymýšlet... V závěru zápasu už proto moc velkých šancí k vidění nebylo. Teplice v poslední minutě vybojovaly roh, přes celé hřiště sprintoval i brankář Grigar a skákal na centr. Ale hlavičkoval Lüftner a vyrovnal.

„Já si myslím, že to utkání lidi vtáhlo, i když kvalitou pokulhávalo. Bylo v něm na můj vkus málo šancí, ale to vyplývalo z toho respektu, kteří k sobě hráči měli. Ten zápas hráče fyzicky hrozně bolel, ale jsem z nich nadšený,“ řekl teplický trenér David Vavruška.