Bohemians - Jablonec 1:2, vítězové udeřili v úvodu obou poločasů

Bohemians 1905 | foto: Ota Bartovský, MAFRA

16 2014
Údery v začátcích obou poločasů a fotbalový Jablonec po dvou kolech vyhrál. Ve 4. kole na hřišti Bohemians 1905 se netrefila žádný z letních posil, ale starousedlíci. Po deseti minutách skóroval Rossi, z prvního útoku druhé půle překonal Švengra jiný středopolař Kopic. Za domácí po hodině hry snižoval Bratanovič.

Bohemians prohráli třetí ze čtyř zápasů, proti Jablonci byl horším týmem. Hosté si vyvořili několik velkých šancí, ale proměnili jen dvě. Po porážce v Plzni a remíze se Slováckem tak navázali na výhru z úvodního kola nad Brnem.

"Tři body jsme potřebovali jako sůl, abychom získali nějakou sebedůvěru do nového mužstva. V prvním poločase jsme dominovali, mohli jsme přidat ještě gól, asi by to bylo klidnější," řekl jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Ale museli o ni tvrdě bojovat. Po hodině hry totiž snížil Bratanovič, ale vyrovnat se už domácím nepodařilo.

Severočeši na půdě soupeře vyhráli poprvé od loňského listopadu a po osmi zápasech, kdy uspěli právě v Ďolíčku. Skórovali hned  z první povedenější akce v desáté minutě. Kopic na levé straně přešel přes Pauscheka a předložil míč volnému Rossimu, který zamířil přesně k tyči. Brazilský defenzivní univerzál se v lize trefil po třech letech.

"První poločas jsme se nedokázali dostat do hry. Jablonec měl velmi silný střed pole, bohužel nám nedovolili rozehrávat. Neměli jsme ani odražené míče, bohužel z jednoduché situace jsme dostali první gól," litoval domácí kouč Roman Pivarník.

Hosté kontrolovali hru a Bohemians do blízkosti své šestnáctky nepouštěli, výjimkou byla nepřesná střela Engelmanna. Ve třicáté minutě mohl po rohu zvýšit Doležal, ale akrobatické zakončení nezvládl a přestřelil.

V závěru poločasu už Jablonec dominoval. V domácí šestnáctce dostal hodně prostoru Novák a domácí od druhého gólu uchránil jen výborný zákrok gólmana Švengra. Jeho branku pak po zaváhání stopera Brabce v dobré pozici překopl Crnkič.

Jablonci výborně vyšel i vstup do druhé půle. Kopic se po centru Crnkiče z levé strany obtočil kolem bránícího Engelmanna a chladnokrevně zvýšil na 2:0. Domácí v obraně tápali a o chvíli později to mohlo být už o tři góly. Doležal se opět odpoutal od obránce, ale gólovou radost mu překazila noha pozorného Švengera.

Bohemians se nadechli k velkému náporu a po několika náznacích v 60. minutě snížili. Po akci Mosquery si Bratanovič poradil s Novákem a překonal brankáře Hrubého. Pražané už se však na konci utkání nedokázali dostat do souvislejšího tlaku a doma v lize podlehli Jablonci popáté za sebou.

„Musím pochválit obrannou fázi. Kluci to až na ten jeden moment uhlídali a podle mého názoru jsme zaslouženě vyhráli,“ dodal Šilhavý.

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16
12. 1. FC Slovácko 15 3 6 6 17:23 15
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8