Příbram - Brno 2:3, dva góly Pilíků nestačily, záchrana se vzdaluje

Příbramský útočník Zdeněk Linhart (vlevo) v hlavičkovém souboji s Petrem Pavlíkem z Brna. | foto: ČTK

13 2017
Příbramským fotbalistům se záchrana v první lize zase notně vzdálila. V 28. kole podlehli doma Brnu 2:3, byť vedli 1:0, a zůstávají poslední. Vítězové se definitivně zachránili, Příbramští mají pořád naději.

Nejdřív se předvedli mistři přímých kopů, po půli pak udeřili hosté z brejků. Domácí vedli po krásné ráně Tomáše Pilíka, polikáté už ukázal, že přes zeď prostě střílet umí.

Do půle se mu vyrovnal veterán Pavel Zavadil, krásně vyrovnal a pak z dalšího tresťnáku trefil břevno. Po přestávce domácí vytrvale útočili, ale dostávali góly po rychlých protiútocích soupeře.

Rozdílový gól dal po pěkné samostatné akci Lutonský v 68. minutě, o chvíli později definitivně rozhodl příbramský rodák v brněnských službách Řezníček. Z gólu se ani neradoval. V samém závěru zkorigoval Pavel Pilík, ale pak už byl hned konec.

„Začali jsme dobře, vedli jsme, to jsme přesně chtěli, ale pak přišlo vyrovnání, které nás srazilo herně dolu a už jsme se z toho nedostali. Bylo na nás vidět, že ta nervozita byla veliká. Bohužel jsme utkání nezvládli,“ litoval příbramský kouč Kamil Tobiáš.

Příbram nutně potřebovala vyhrát, a tak byla od začátku hodně aktivní. První velkou šanci měl v 8. minutě Tregler, který byl po přihrávce Suchana zcela sám ve vápně, ale branku přestřelil. Následně si hostující gólman Melichárek poradil se střelami Linharta a Rezka z úhlu.

V 19. minutě už ale šla Příbram do vedení. Tomáš Pilík opět potvrdil svou výbornou kopací techniku a trefil se z přímého kopu z 19 metrů. Melichárek si sice na míč sáhl, ale z branky ho nedostal. Pro Pilíka to byl už třetí gól z přímého kopu v této sezoně. Celkem se trefil osmkrát, což je spolu s teplickým Martinem Fillem nejvíce z ligových záložníků.

Brno začalo zlobit až po půlhodině hry. Nejprve pálil z dálky nad Sedlák, ale pak už srovnal kapitán Zavadil. Stejně jako Pilík se prosadil z přímého kopu, na rozdíl od něj ale nestřílel přes zeď, ale na stranu gólmana. Na tvrdou střelu k tyči však gólman Hruška zareagovat nestihl.

Krátce na to Zavadil zahrával další přímý kop, tentokráte Hruška sice s obtížemi, ale přeci jen míč ze šibenice vyškrábl.

Po změně stran Příbram tlačila, ale bez pořádné šance. Naopak v 67. minutě dostal hostující Lutonský ideální přihrávku do běhu, zasekávačkou se zbavil obránce a technickou střelou poslal Brno do vedení.

O chvíli později pak Lutonský znovu unikl po pravé straně, ještě přihrál Řezníčkovi a ten střelou do odkryté branky definitivně rozhodl.

Brno mohlo přidat ještě čtvrtý gól, ale střelu Jablonského vykopl z prázdné branky Divíšek a hned z protiútoku domácí alespoň snížili gólem Pavla Pilíka. Víc už ale Příbram nestihla a za týden může sestoupit, pokud prohraje v Jihlavě.

„Jsem strašně rád za výhru, protože jsem dvakrát po sobě nevyhráli za celou sezonu. Domácí naše vyrovnání srazilo do kolen. Do té doby byli lepším mužstvem a zaslouženě vedli. Pak ale ztratili sebevědomí. My dali dva góly z brejků a ustáli jsme domácí snahu o drama. Teď jsme definitivně zachráněni a jsme rád, že konec sezony nebude hektický,“ řekl brněnský kouč Svatopluk Habanec.

1. SK Slavia Praha 30 20 9 1 65:22 69
2. FC Viktoria Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. AC Sparta Praha 30 16 9 5 47:26 57
4. FK Mladá Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. FK Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Fastav Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla Praha 30 11 7 12 39:35 40
8. FK Jablonec 30 9 12 9 43:38 39