Ostrava - Slovácko 0:2, jeden gól z dálky, druhý po zmatcích v obraně

Ostravský útočník David Petrus (17) skóruje v utkání se Slováckem. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

18 2015
Zdálo se, že ostravští fotbalisté vítězstvím na hřišti Bohemians v minulém týdnu nadechnou, ale následující domácí zápas je zase vrátil do jarní mizérie. V 24. kole první ligy doma podlehli Slovácku 0:2.

Ostrava pod trenérem Frňkou, který přišel v zimě, z osmi zápasů vyhrála jen jednou, další tři body má za remízy a porážka se Slováckem byla na jaře už čtvrtá.

„Kazili jsme jednoduché věci, udělali jsme spoustu nepřesností. Mentálně nejsme tak silní, abychom se oklepali po obdrženém gólu. Ve druhém poločase jsme zkolabovali,“ přiznal Petr Frňka.

Slovácko i bez kanonýra Doška dalo dva góly. První střelou ze střední vzdálenosti, druhý po zmatcích v obraně. I Baníku chyběl elitní útočník, bez Baroše byli domácí v ofenzívě málo nebezpeční a doma nevyhráli pošesté za sebou.

Když už ve druhé minutě Heča s námahou vytáhl nad břevno Narhovu hlavičku, možná se domácí diváci těšili na ofenzivní smršť. Jenže pak fotbal z Bazalů na dlouhé minuty zmizel a na trávníku byla k vidění záplava nepřesností na obou stranách.

Navzdory fotbalové mizérii byl Baník o kousek blíž vedoucí trefě. Ale Frydrych volejem po rohu těsně minul tyč a Narh zase po Štěpánově úniku z deseti metrů přestřelil.

Do bídy první půle zato vůbec nezapadl nádherný gól hostujícího Valenty, který se ve 34. minutě z ničeho nic bez přípravy opřel do odraženého balonu a z pětadvaceti metrů se náramně trefil k tyči. Ještě v závěru poločasu mohl vedení Slovácka navýšit Diviš, ale po brejku tři na dva s nepovedeným pokusem o lob ztroskotal na Pavlenkovi.

Baník se po obrátce propadl do hlubokého podprůměru. Tím spíše, když už v 50. minutě neobsazený Kerbr po centru ze strany skákavou střelou z malého vápna přidal druhý gól.

Domácím ve druhé půli úplně došel dech a v nervózní atmosféře na tribunách, v níž si diváci hlasitě žádali odchod kouče Petra Frňky, zkazili úplně všechno, na co sáhli.

Slovácko si v celkové dominanci na hřišti mohlo připsat ještě výraznější výhru. Pár akcí však pohřbilo chybou ve finální fázi a deset minut před koncem povedenou Trávníkovu ránu z velkého čtverce vyrazil Pavlenka. Uherskohradišťstký celek i tak vybojoval z posledních pěti utkání venku deset bodů.

„Jsem rád, že jsme dnes vyvrátili klišé, že Slovácko bez Libora Doška neumí hrát,“ řekl trenér vítězů Svatopluk Habanec.

5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16
11. FC Hradec Králové 15 5 1 9 17:26 16
12. 1. FC Slovácko 15 3 6 6 17:23 15
16. 1. FK Příbram 15 2 2 11 10:29 8