Olomouc - Boleslav 2:2, všechny góly hlavou, domácí dotáhli manko

Boleslavský stoper Petr Johana (vlevo) brání olomouckého útočníka Martina Doležala. | foto: Luděk PeřinaČTK

21 2013
Olomoučtí fotbalisté prohrávali o dvě branky, ale pošesté za sebou neprohráli. V utkání 24. kola první ligy proti Mladé Boleslavi dokázali po přestávce vyrovnat na konečných 2:2. V boji o třetí příčku však stejně nedokázali využít zaváhání Jablonce a jsou o bod za ním.

Utkání Olomouc versus Mladá Boleslav ve videoreportáži

Mladá Boleslav už v 26. minutě vedla 2:0 po dvou hlavičkách Nešpora a Johany. A zápas s přehledem kontrolovala. Ale Olomoučtí, kteří v poslední době podlehli v lize v Liberci, doma Spartě, v Brně a v poháru dvakrát Spartě, se po přestávce zmátořili.

Nejprve po centru snížil hlavou vytáhlý Doležal a pak stejným způsobem vyrovnal Plšek, když mu míč přistrčil právě Doležal.

"Mužstvo bylo dole, jenom jsme nakopávali míče a v naší hře byl chaos. Srazil nás trochu náhodný první gól soupeře a při druhém jsme udělali chybu, když jsme nepohlídali Johanu. Ale druhý poločas byl z naší strany dobrý," řekl olomoucký trenér Roman Pivarník.

Sigma s Boleslaví toužila zlomit sérii neúspěchů a nechat zapomenout na pět porážek z posledních soutěžních zápasů a už v první minutě jí mohl výrazně pomoci kanonýr Ordoš. Jeho střelu z deseti metrů však stačil vyrazit boleslavský brankář Miller.

Naopak Středočeši ukázali mnohem víc efektivity: ve dvanácté minutě se rána Mareše odrazila k Nešporovi, který pohotovou hlavičkou otevřel skóre.

Stejný hráč vzápětí mohl slavit i podruhé, ale po zaváhání olomoucké obrany ztroskotal na brankáři Zlámalovi.

Ten už ale ve 26. minutě nestačil na další přesnou hlavičku stopera Johany, který se prosadil po rohovém kopu a radoval se už ze čtvrté branky v sezoně. Dva gólové direkty Sigmou notně zatřásly, na jediné přímé ohrožení boleslavské branky se pak zmohl jen nepřesně střílející Hořava.

Olomoucký kouč Pivarník před druhým poločasem stáhl ze hry Ordoše a jeho nástupce Plšek se hned uvedl drzou individuální akcí. V 55. minutě stejný hráč stál na počátku gólové akce, když vysunul na zteč Javůrka a jeho centr zúročil ve snížení útočník Doležal. Sigma v ligové soutěži po 394 minutách ukončila svůj gólový půst. Vzápětí v dobré šanci selhal domácí Varadi, o vyrovnání se marně pokoušeli také svými pokusy záložníci Hořava s Pospíšilem.

Až necelých dvacet minut před koncem uspěl Plšek, který po rohovém kopu zužitkoval chytré prodloužení Doležala. Potom už měli k vítězné brance blíže hosté: Jarolím se neprosadil z trestného kopu a pak po jeho akci skóroval Nešpor, jemuž ale rozhodčí neuznali gól kvůli ofsajdu.

V hektickém závěru postupoval středopolař Štohanzl sám na Zlámala, který zachránil Sigmě bod výborným zákrokem. V poslední minutě navíc domácí ztratili vyloučeného obránce Vepřeka. Remízu však už Olomouc uhájila, Boleslav na Andrově stadionu neprohrála už v pátém utkání za sebou.

"Měli jsme zápas ve svých rukou a v poločase si říkali, že základem bude po změně stran neinkasovat rychlou branku. Když gól přišel, rozhodil nás a začali jsme zmatkovat. Valily se na nás útoky a domácí zaslouženě srovnali," uvedl boleslavský trenér Ladislav Minář.