Olomouc - Příbram 1:3, radost hostům přinesly dva góly v nastavení

Olomouc - Příbram | foto: ČTK

1 2015
Rušný zápas, spousta šancí na obou stranách a dva góly v nastavení. Olomouci však radost nepřinesly, na rozdíl od minulého utkání v Teplicích, kde srovnala na 2:2. Doma nad Příbramí Olomoučtí vedli, ale nakonec v druhém kole Synot ligy padli 1:3.

„Za první půli a za celkový výkon jsme si nezasloužili prohrát. Rozhodly okamžiky, kdy jsme ztratili míč před vyrovnávací trefou, Bednář byl mezi třemi obránci a skóroval. Rohový kop před druhou brankou jsme neměli dopustit, musím se podívat na video, ale myslím si, že tam měl pomoci brankář. Děláme hrubé chyby,“ litoval olomoucký kouč Leoš Kalvoda.

Příbram o svém prvnímm vítězství v nové sezoně rozhodla dvěma góly, které padly po vypršení normální hrací doby. Nejdřív se trefil Hnaníček, po něm ještě Bednář, pro kterého to byl druhý gól v zápase.

„Mám na Andrův stadion a Olomouc krásné vzpomínky, jsem rád, že je Sigma zpět v lize. Bylo to nahoru dolu, oba celky měly hodně šancí, byli jsme šťastnější v závěru, povedlo se nám střídání. Soupeře je mi líto, odvedl výborný výkon, ale pro nás jsou ty body velmi důležité po domácí prohře s Jabloncem,“ řekl příbramský trenér Pavel Tobiáš.

Domácí začali tlakem, ve 3. minutě pálil z křídla Hála a brankář Hruška jen sledoval, jak míč těsně přeletěl břevno. O dvě minuty později ale ukázala drápky i Příbram, brejk Štípka hasil odvážným vyběhnutím brankář Reichl.

Pak se ale zase na domácím trávníku tlačila dopředu Sigma a v 9. minutě Hruška reflexivně vyrážel Vašíčkovu hlavičku. O chvíli později byli domácí ještě blíže ke gólu, Navrátilův pokus ramenem skončil na tyčce a odražený míč chytil Hruška.

Příbram využívala chyb Hanáků v rozehrávce, po vysunutí Bednáře opět zachraňoval Reichl. Hrál se ofenzivní fotbal, Vašíček běžel sám na Hrušku, v poslední chvíli jej o míč připravil skluzem vracející se Sus.

Pak se defenzívy srovnaly, až po půlhodině opět hrozil hlavou Bednář, tribuny Androva jen zahučely. O osm minut později další hlavička Bednáře o centimetry minula branku.

Do druhé půle opět vlétla aktivně Sigma, Halenár pálil z ostrého úhlu příliš vysoko. V 58. minutě už ale Andrův stadion bouřil. Halenár parádně vysunul aktivního Navrátila, který se trefil přesně k tyči.

Vedení Hanákům ale nevydrželo ani deset minut. Halenár ztratil míč na půli hřiště, Rezek vysunul aktivního Bednář, který se tentokráte nemýlil a tvrdou střelou na přední tyč srovnal.

Příbram byla velmi silná ve standardkách a v 79. minutě málem skóroval na zadní tyči Brandner, jehož hlavičku odkopl z brankové čáry Šindelář. V nastavení se však hosté dočkali, když se hlavou po rohu prosadil Hnaníček. Navíc vzápětí fauloval Vepřek a Bednář proměnil nařízenou penaltu. Třetím gólem v sezoně se tak dotáhl na Doška na čele tabulky střelců.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28