Dukla - Olomouc 4:0, neudržitelný Pospěch dal všechny čtyři góly

27 2013
Fotbalisté z pražské Julisky napravili zaváhání v prvním kole a po remíze se znojemským nováčkem získali ve druhém domácím zápase tři body, když zdolali 4:0 Olomouce. Všechny góly dal útočník Pospěch, na tři mu přihrál Berger.

Hráči Olomouce inkasoval už v 5. a v 6. minutě, vždy z kopačky Pospěcha, jemuž na oba góly přihrával Berger. Hned po přestávce pak Pospěch završil hattrick a před koncem ještě přidal čtvrtý gól.

"Po minulém zapase jsme nebyli spokojeni s plno věcmi. Dnes jsme byli hlavně v úvodu maximálně efektivní. Mnohem větší aktivitou jsme vybojovali míče, dostali se do křídelních prostorů a dvakrát to zužitkovali brankou. Začátek druhé půle nám nevyšel, naštěstí jsme si pomohli rozehranou standardkou a třetí gól to definitivně rozhodl," řekl domácí kouč Luboš Kozel.

Domácí do utkání vtrhli jak utržení ze řetězu a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Hned v úvodu přišly učebnicové akce po pravém křídle. Dvakrát tam dostal míč z hloubi pole Berger, s míčem úžasně zrychlil, přesně odcentroval a Pospěch byl pokaždé na místě, kde být měl.

První centr k němu prolétl, do druhého šel s dravostí jemu vlastní a Dukla vedla 2:0.

Domácí zápasu vládli, díky znamenitému nasazení byli u všeho dřív a důslědným napadáním soupeřovu útočnou fázi zcela eliminovali. Kolem olomoucké šestnáctky bylo neustále rušno, brankář Zlámal musel zachraňovat před nabíhajícím Bergrem a jedenáct minut před přestávkou ustál souboj s domácím Pázlerem.

O nemohoucnosti olomouckého týmu vypovídá fakt, že první střelou se prezentoval Lietava ve 41. minutě, jeho pokus však šel vedle, stejně jako o chvíli později hlavička téhož hráče. Dukle pracovala výborně středová trojice. V ní vynikal agilní slovenský záložník Hlinka, muziku tvrdil zkušený kapitán Gedeon. Vepředu hráli s obrovskou chutí Berger s Pospěchem.

Hrotový útočník Dukly se zaskvěl i v nástupu do druhé půle: po přetaženém centru Romery z pravého křídla střílel Pospěch tentokrát hlavou a mohl se radovat z hattricku!

Hosté se sice ve druhém poločase nepatrně zlepšili, avšak na změnu skóre nestačili, vybojovali jen několik rohů. Domácí při tříbrankovém vedení zápas už jen v pohodě kontrolovali. Přesto se střelecky disponovaný Pospěch zaskvěl počtvrté.

"Když v páté a šesté minutě dostanete gól, tak mužstvo jde hodně do kolen. Nemohli jsme ani běhat, najednou jsme byli pod takovou dekou a těžce jsme se z toho dostávali až do konce poločasu," poznamenal olomoucký kouč Martin Kotůlek. "V poločase jsme si řekli, že to půjdeme zlomit, že ještě není konec. Druhý poločas jsme hráli i docela slušně, měli dobré držení míče, ale bohužel nevedlo to ke gólu, který by nám určitě pomohl. Pak jsme dostali další branku z rozehrané standardky a brejku, když už jsme to měli hodně otevřené."

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5