Slavia - Teplice 2:2, domácí dvakrát vyrovnali, výhru nevybojovali

Teplický brankář Tomáš Grigar stahuje ze vzduchu centr v utkání se Slavií. | foto:  František Vlček, MAFRA

28 2015
Tepličtí fotbalisté na Slavii dvakrát vedli, přesto jsou rádi, že získali bod za remízu 2:2. Domácí měli v utkání 18. kola první ligy velkou převahu a toužili po vítězství. Své premiérové góly v lize dal teplický útočník Potočný, poprvé vyrovnal Škoda a o výsledku rozhodl vlastní gól brankáře Grigara po Škodově ráně do břevna.

„Myslím, že diváci viděli velmi atraktivní duel se čtyřmi krásnými góly a množstvím brankových příležitostí. Měli jsme tam tyče, břevna, tlačili jsme se za vítězstvím. Hráči tam nechali všechno,“ řekl slávistický trenér Miroslav Beránek.

Útočné choutky obou týmů měly navrch nad precizností obran, a tak si diváci užili fotbal plný šancí. Zápasové statistiky rychleji vyplňovali hosté. V páté minutě zahrávali první roh, v šesté Potočný těsně minul branku z prvního střeleckého pokusu a ve dvanácté dal stejný hráč první gól.

Ke zrodu gólové akce přispěl zbytečnou ztrátou míče slávistický záložník Deli. Z pohotové Vachouškovy přihrávky Potočný obstřelil brankáře a oslavil svůj první ligový gól.

Slávistický protiúder si chystal Škoda. Autor hattricku z minulého utkání v Liberci se rychle dostal do tří šancí. Poprvé nastřelil brankáře Grigara, pak po rohu přehlavičkoval břevno, ale napotřetí už byl úspěšný. Vyskočil si na Hrubého přímý kop a hlavou poslal míč do sítě.

Přestřelka pokračovala, šance se rychle točily na obou stranách a po čtyřech minutách se znovu měnilo skóre. Teplice vrátil do vedení rohový kop, který si na krátko rozehráli Hora s Vachouškem, do zpětné přihrávky se tvrdě opřel Potočný a prorval míč do branky. Před Vachouškovým centrem byl sice míč v zámezí, ale rozhodčí to neviděli a gól platil.

Do přestávky měla Slavia několik šancí na vyrovnání, ale opravdovou ofenzivní smršť si domácí připravili až na začátek druhého poločasu. Už po minutě Grigar šťastně vytáhl Deliho dorážku, a pak třikrát za jeho zády zvonila branková konstrukce. Zmrhal pálil do tyče, Lüftnerova teč usměrnila Tamasův centr na břevno a znovu do břevna vystřelil i Škoda. Útočník domácího týmu posílal přes hlavu míč z Mikulova autového vhazování, ten se od břevna odrazil na Grigarova záda a teplický brankář si dal vlastní gól.

Rozjetá Slavia měla dál navrch; toužila po vítězné brance. Po zisku míče se rychlou kombinací dostávala do dobrých pozic, další šance se rodily ze standardních situací, a tak byl Grigar pod neustálým tlakem. Velká převaha však nevedla k dobrému zakončení, takže se body nakonec dělily.

„Dvakrát jsme vedli, udrželi to do půle, ale já jsem hráče upozorňoval, že Slavia na tu severní tribunu vyvine tlak. V druhém poločase jsme nehráli dobře, neudrželi jsme balon, byli jsme pod tlakem. Nevyrovnali jsme se s jednoduchou hrou Slavie,“ řekl teplický kouč Petr Rada.