Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za faul na Neymara mu vyhrožovali, Zúňigu tak musí hlídat policie

TVRDÝ ZÁKROK. Kolumbijský obránce Juan Camilo Zúňiga naskočil do Neymara a kolenem ho trefil do zad. | foto: Reuters

10 2014
Ať se hned kamkoli, jde s ním deset policistů. Kolumbijský fotbalista Juan Camilo Zúňiga tráví v rodném městě Chigorodó poněkud zvláštní dovolenou. Za všechno může jeho faul na Neymara. Brazilský útočník to odnesl zlomeným obratlem a Zúňiga od té doby čelí výhružkám. Proto ta ochrana.

Po Zúňigově faulu v závěru čtvrtfinále mistrovství světa přišel Neymar o zbytek turnaje a brazilští fanoušci prostřednictvím sociálních sítí na nešetrný zákrok, který zapříčinil zranění, reagovali drsnými výhružkami.

"Kolumbijská fotbalová federace odmítá veškeré hrozby a urážky Zúňigy i jeho rodiny," stojí v prohlášení kolumbijské policie.

"Proto jsme přijali veškerá opatření, abychom fotbalistu i jeho blízké ochránili jak v Kolumbii tak v Itálii, kde má trvalý pobyt."

Zúňiga nastupuje za Neapol, ale v těchto dnech tráví dovolenou v Kolumbii. Když se mužstvo po čtvrtfinálovém vyřazení vrátilo domů, v Bogotě ho vítalo na sto tisíc lidí. Hráči byli za hrdiny, přesto oslavy provázely policejní manévry.

"Hráči jsou chráněni v celé zemi, protože nikdy nevíte, co udělají fanatičtí fanoušci. Proto jsme velmi opatrní, poznamenal policejní šéf Rodolfo Palomino.

Zúňiga za faul nedostal ani žlutou kartu. Zápas byl totiž plný nedovolených zákroků, španělský sudí Velasco jich odpískal přes padesát, ale napomenul jen čtyři hráče, po dvou na každé straně.

Osmadvacetiletý pravý bek se Neymarovi omluvil a popřál mu brzké uzdravení. "V žádném případě jsem ho zranit nechtěl, zákrok vyplynul ze hry," hájil se.

Jeho slova v podstatě potvrdila disciplinární komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA, která s ním nezahájila řízení a usoudila, že nešlo o úmyslu.

Někteří kritici však požadovali pro Kolumbijce tvrdý trest, jiní připustili, že do souboje šel jen neopatrně kolenem napřed.

Z televizního záznamu je patrné, že Zúňiga sleduje míč a Neymar se těsně před ním zastavil a skrčil.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze