Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zraněný Piták v Hamburku nenastoupí

14 2005
Hamburk - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Po lehkém rozcvičení a výklusu zkusil Karel Piták první rychlý sprint a šel se převléknout. Úvodní čtvrthodina tréninku rozhodla, že klíčový hráč fotbalové Slavie ve čtvrtečním utkání Poháru UEFA v Hamburku bude chybět. "Neohnu pořádně nohu, s tím se nedá běhat," prohlásil smutně.

Kapitán Slavie se zranil v sobotním ligovém utkání s Teplicemi. Od šesté minuty, kdy se při gólu srazil s brankářem Poštulkou, má problémy s kolenem. Do středy odpočíval a věřil, že klid pomůže.

Nestalo se. "Už by mi mohl pomoci jen zázrak," řekl a zvedl hlavu ke strmým tribunám hamburského kotle. Přemýšlel, kde asi bude při utkání sedět.

Ostatní hráči Slavie už v podvečer trénovali naplno. I Fořt s tržnou ránou na noze a Krajčík, jenž bojuje s virózou.

Trenér Karel Jarolím má několik variant, jak zraněného Pitáka nahradit. Při předpokládané hře na jednoho útočníka by se mohl na pravý okraj zálohy přesunout druhý forvard Vlček. Nebo by naopak mohl z obrany postoupit vpřed Krajčík.

"Možné jsou obě varianty," řekl trenér Karel Jarolím a dál se nechtěl o sestavě bavit. "Jisté je jen jedno, že zítra nastoupíme v jedenácti."

Taktiku i sestavu kouč spřádá nejen na zápas v Hamburku, ale svým způsobem i na souboj na dálku s dalšími aspiranty na postup ze skupiny. Prohra Sofie v Monaku by jeho svěřencům cestu do jarní části poháru hodně ulehčila.

"Výsledek toho zápasu nám může zajistit postup, proto máme zajištěné informace o jeho vývoji a jsme připraveni reagovat," říká Jarolím.

Hráči postupovou matematiku dobře znají, ale při hře se jí zabývat nehodlají. "Trenéři budou dostávat zprávy s Monaka a záleží na jejich rozhodnutí, jestli budou potřebovat nám to hlásit," myslí si záložník Lukáš Jarolím.

"Měli bychom se soustředit sami na sebe. Kdybychom spoléhali, že postup za nás vybojuje někdo jiný, tak bychom na o mohli doplatit," varuje stoper Martin Latka.

Před zápasem bude Jarolím zřejmě vycházet z toho, že pokud nedojde v Monaku k překvapení, bohatě bude Slavii stačit nerozhodný výsledek. "Asi začneme s defenzivní sestavou, podobně jako v lize v Ostravě," vzpomněl kouč na zápas, do něhož slávisté nastoupili s pěti záložníky a se samotným Pešírem v útoku.

Utkání se hraje od 18.30, na padesátitisícový stadion bylo už den před výkopem prodáno 46 tisíc vstupenek.

Pravděpodobná sestava Slavie:
Kozáčik - Krajčík, Latka, Suchý, Hubáček (Hrdlička) - Vlček, Švec, Gedeon, Jarolím, Švento - Pešír.Najdete na iDNES.czmobilní verze