Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zranění Roonyeho může mít i finanční dopad

3 2006
Londýn - Wayne Rooney nejspíš na mistrovství světa hrát nebude. Anglický útočník Manchesteru United má podle dalších vyšetření v nártu zlomených hned několik kůstek a lékaři odhadují dobu léčení na tři měsíce. Zranění také ohrožuje miliony liber, které do hráče a do šampionátu investovaly různé firmy.

Pokud by se mladý útočník nezranil a mohl hrát, patřil by z britského pohledu mezi největší hvězdy mistrovství, a do toho četným podnikům stálo za to vložit slušné obnosy.

Rooney je jedním z fotbalistů, jehož tvář pomáhá prodávat nápoje Coca-Coly, která je oficiálním partnerem mistrovství.

V týdnu před tím, než se v Ligovém poháru zranil, představil veřejnosti kopačky Nike Total 90.

Společně s Ronaldinhem pomáhá propagovat počítačovou hru FIFA 2006. V březnu podepsal smlouvu (v českých korunách jde o 200 milionů) s nakladatelstvím Harper Collins na pětidílné paměti, které měly vyvrcholit právě jeho účastí na mistrovství.

V závěrečném díle ale bude zřejmě muset místo vzrušujících soubojů popisovat vlastní smutek, ordinace a pomalý postup léčby zlomených kůstek.

Obličej Rooneyho, který podle všeho v Británii přebírá v oboru reklamy žezlo od reprezentačního kapitána Davida Beckhama, se měl objevit na široké škále suvenýrů, které jsou pro mistrovství připraveny - od nálepek po hrníčky.

Podle německé konzultační firmy BBDO má "značka" Rooney cenu asi 30 milionů liber, tedy 1,2 miliardy korun. To je podle stejného zdroje o milion liber méně, než je nynější cena "značky" Beckham.

Pokud by Rooney po uzdravení dokázal nastupovat na zelený trávník ještě deset let, lze podle expertů předpokládat, že by vydělal sto milionů liber.

Ve vztahu k nadcházejícímu mistrovství světa mají Rooneyho sponzoři tedy stejně obtížné rozhodování jako reprezentační trenér Sven-Göran Eriksson.

Fanoušci anglického reprezentačního týmu se v případě absence této opory týmu na soupisce dopředu loučí s vidinou, že by jejich hrdinové mohli mistrovství vyhrát.

Pokud by však nepřítomnost agresivního útočníka Rooneyho vedla k tomu, že by Angličané vypadli už na začátku turnaje, budou si lízat rány nejen fanoušci, ale i sponzoři televizních přenosů.

Dokud Anglie hraje, lze očekávat asi 20 milionů diváků u televizorů. Jakmile tým
vypadne, ztratí fanoušci takřka okamžitě zájem - a s nimi i inzerenti.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze