Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zprávy o konci nikdo z hráčů nepotvrdil

23 2006
Praha - Nikdo neoznámil konec fotbalové kariéry ani se nevzdal reprezentace. Fotbalisté se téměř přesně čtyřiadvacet hodin po vyřazení z MS vrátili do Prahy, kde na ně čekaly tři desítky fanoušků. Z letiště odjeli společně do hotelu, a pak už se vydali každý svou cestou. "Nikdo oficiálně neřekl, že končí. Snad se zase sejdeme na srpnovém srazu," řekl útočník Jan Koller.

"Je tady dobrá parta, ze které by se mi těžko odcházelo," řekl na ruzyňském letišti kapitán národního Tomáš Galásek. "Budu si muset ještě všechno dobře rozmyslet. Důležité je, co bude s ostatními a hlavně co s trenérem Brücknerem. Pokud zůstanou, tak asi končit nebudu a můžu být k dispozici třeba do čtyřiceti. Jen jestli o mě bude mít trenér zájem."

Útočník Jan Koller na rovinu řekl: "Poklud budu zdráv a ve formě, tak chci pokračovat. Jsem rád, když mohu nastupovat za reprezentaci."

Účast na šampionátu tým oficiálně ukončil už dnes u oběda, kde se s hráči rozloučil trenér Brückner a manažer Košťál. Příležitosti vstát a při posledním společném sezení oznámit konec reprezentační kariéry prý nikdo nevyužil. "Nic takového se nestalo," potvrdil Koller.

Přesto Galásek mluvil o Poborského reprezentační kapitole jako o uzavřené. "Odehrál úctyhodných 118 zápasů. V reprezentaci začínal dříve než já, ale už ho asi nedoženu," vyprávěl o čtvrt roku mladší fotbalista.

Na otázku, zda mu Poborský svůj úmysl skončit řekl osobně, však kapitán řekl: "Ne, jen jsem o tom četl."

Sám rekordman v počtu reprezentačních startů dnes s novináři mluvit nechtěl. "Všechno bylo řečeno včera," řekl Poborský a ani se u reportárů nezastavil. Podobně reagoval i Pavel Nedvěd: "Mluvit se mi nechce," prohlásil.

Podívejte se na video
z příletu do Prahy

Fotbalisté se podepisovali fanouškům na fotografie, plakáty, ale i na trička. Tlačili vozíky s taškami a pomalu se sunuli k autobusu. Občas se zastavili, aby se nechali s příznivci fotografovat, někteří se ochotně zdrželi i s reportéry.

Smutný hrdina čtvrtečního zápasu s Itálií však o publicitu nestál. Jan Polák prolétl davem na letišti s podobným důrazem, s jakým o den dříve sestřelil Itala Tottiho. Na žádosti o rozhovor nereagoval, novináře odstrčil. "Nechte mě projít," žádal zvýšeným hlasem a spěchal do autobusu.

Naopak dlouho do mikrofonů hovořil David Rozehnal, skromné úsměvy do kamer vrhal Radoslav Kováč, ale nejvíce se zapovídal Jan Koller. Nakonec ho museli popohánět, že už odjíždí autobus.

"Mistrovství jsem si protrpěl," přiznal útočník, který se zranil už v prvním poločase úvodního zápasu. "Aspoň těch čtyřicet minut, že jsem si zahrál. Nastoupil jsem na mistrovství světa, a to už mi nikdo nevezme."

Teď už ale o šampionátu nechce slyšet ani slovo. "Mistrovství pro mě skončilo včerejším zápasem. Předtím jsem viděl tři zápasy denně, ale teď jedu na dovolenou a k televizi mě už nikdo nedostane."

Podobné rozhodnutí si přivezl i David Rozehnal. "Čeká mě svatební cesta, fotbal pro mě skončil."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze