Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zpráva o formě českého mužstva

8 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Do světové premiéry s USA zbývají 4 dny. Jakou formu mají čeští reprezentanti? Brankáři? Petr Čech. Zatím dokazuje, proč je nejlepším gólmanem světa. Se Saúdskou Arábií i Trinidadem chytil samostatný nájezd soupeře. Dešti střel a opravdovému důrazu však zatím nečelil.

Jaromír Blažek. Občas mu při tréninku proklouzne lehká střela, ale zápas s Kostarikou odchytal suverénně. Brankářská dvojka.

Antonín Kinský. Při trénincích je spolehlivý, ale bude trojkou, brankářem na záskok. Trenér věří vyzkoušené dvojici.

Obránci

Zdeněk Grygera. Při soustředění si přidával nejvíc ze všech, vždyť od února marodil s bolavým lýtkem. Na herní jistotě je to znát. Jeho centry a výpady po pravé strany bývaly nebezpečnější. Zlepšuje se.

Tomáš Ujfaluši. Jistota sama. Vůdce defenzivy. I při tréninku málokdy uvidíte, že by selhal. V přípravě proti Trinidadu ho trenér krátce využil i v roli defenzivního záložníka, kde hrával před lety.

David Rozehnal. Jasná základní sestava. Do hry má obrovskou chuť, elegancí a rozhledem občas připomíná německého Císaře Beckenbauera. Někdy však podcení banální situaci – proti Trinidadu se kolem něj lehce obtočil útočník John.

Marek Jankulovski. Na hřišti býval výbušnější. Především jeho jedovaté ataky po levém křídle chybějí. Neprožívá lehkou dobu. V AC Milán skoro celou sezonu nehrál, ztratil herní jistotu, navíc se jeho jméno zapletlo do sázkařské aféry.

Martin Jiránek. Je schovaný v davu, nevyniká. Pokud se někdo z obránců nezraní, do sestavy se asi neprotlačí.

Radoslav Kováč. Snaživec. I když ví, že bude náhradníkem, nevypustí jediný trénink. Jen pozitivně naladěný a užívá si životní šanci.

Pavel Mareš. Za poslední dva roky zlepšil práci s míčem, s Trinidadem nasadil soupeři jesličky u vlastní šestnáctky. Pokud by nemohl hrát nalevo Jankulovski, je připravený.

Záložníci

Pavel Nedvěd. Šéf. Po sezoně v Juventusu přijel strhaný, na soustředění pod Alpami ztěžka zvedal nohy. "Ale trénovat potřebuju, abych byl platný mužstvu," říkal. Zlatá slova, turbo Nedvěd se znovu rozjelo.

Karel Poborský. Z nuly na sto za dva týdny. Akceleroval. Byl kritizovaný, že přípravné zápasy odchodil, a pak přišel báječný výkon s Trinidadem, při němž lítal jako stíhačka.

Tomáš Rosický. Zranil si stehenní sval a vynechal dva poslední přípravné zápasy. Snad to jeho formě neuškodí. Vrátil se do tréninku a na mistrovství by měl dokázat, proč ho koupil slavný Arsenal.

Tomáš Galásek. Měl smůlu. Na soustředění si poranil koleno, přes týden se léčil. Jeho forma? Kdo ví, ale vzhledem ke zkušenostem se dá předpokládat, že bude jako správný kapitán připraven.

Jan Polák. Buldok zatím hrál nejvíc ze všech. Rovnocenná náhrada za Galáska na pozici defenzivního štítu. Sil má na rozdávání, k tomu důraz a tvrdou střelu.

Jaroslav Plašil. Trenér ho drží mezi elitními náhradníky. Může hrát vlevo i uprostřed, v poslední přípravě nastoupil od začátku. Přemíra snahy mu občas ubírá na lehkosti.

David Jarolím. Jeho pozici naznačila poslední příprava, při níž zůstal jen na tribuně. Na hřišti se rve: nebojí se faulovat, sám je často na zemi.

Libor Sionko. Náhradník za zraněného Šmicra se snaží. Jeho pohyb na hřišti a nasazení jsou příkladné. Stále ho brzdí zbrklost.

Útočníci

Jan Koller. Český diamant. Po operaci kolena se dostává do výtečné formy. Má hlad po fotbale, pracuje pro mužstvo. Stačí poslat daleký pas a dvoumetrový Koller už něco vymyslí.

Milan Baroš. Největší trable. Rychlonohý útočník má zraněnou patu, netrénuje, do premiéry se nemusí vyléčit. Pokud bude zdravý, je jasnou volbou do páru s obrem Kollerem, byť nemá dokonalou formu.

Marek Heinz. Utápí se v kličkách, chybí mu výbušnost. Ukazuje se, že při angažmá v Istanbulu ztratil herní praxi. Bude náhradníkem.

Vratislav Lokvenc. Muž do nepohody, i z lavičky dokáže pomoct. Proti Kostarice dal jediný gól. Úžasně přesný hlavičkář.

Jiří Štajner. Vesnickým Tyrolanům dal dva góly hlavou, byl nažhavený, ke kličkám přidal i bojovnost. S těžšími soupeři už tolik výrazný nebyl.

Pavel Nedvěd (vpravo) a Tomáš Ujfaluši na tréninku fotbalové reprezentace v Německu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze