Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Žolík se čtyřmi stehy se jmenuje Baroš

31 2003
Rotterdam - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Loupal pistáciové oříšky, nahlas se smál vtípkům spoluhráčů a čas od času si na zátylek položil led schovaný v ručníku. Milan Baroš prožil divoký večer. Jako zlatý fotbalový žolík naskočil až v 67. minutě do kvalifikace proti Nizozemcům, za pár vteřin přihrál Kollerovi na gól, zařídil remízu 1:1, ale zápas končil se zkrvaveným dresem a roztrženou hlavou. "Čtyři stehy. Šili mě hned v šatně," hlásil.SOUHRN VŠECH ČLÁNKŮ O SOBOTNÍ KVALIFIKACI

V hlavičkovém souboji se srazil s obráncem Stamem, dohola ostříhaným tankem. Hlavy o sebe ťukly, Baroš sáhl na zátylek a na prstech byla krev. Za čárou mu hlavu ovázali, aby mohl hrát dál.

V anglické lize mu na podzim podobně krvácející ránu lékaři zacelili speciální vazelínou, v sobotu dohrával s obvazem. A stal se hrdinou utkání. „Ano, ano, Baroš je Baroš,“ spokojeně si opakoval trenér Karel Brückner.

„Ale snad to neupevnilo moji pozici žolíka. Každý na světě chce hrát od začátku,“ říkal Baroš.

Tu větu ani říkat nemusel, také kupa českých fanoušků si to přála. V útoku se bil pouze Koller, Česko za první půli nevystřelilo na branku. Když se po přestávce hbitý útočník Liverpoolu začal rozcvičovat, lidé spustili: „Mííílan Bááároš.“

Bylo zřejmé, v jaké roli bude v Rotterdamu účinkovat. V trochu nevděčné. Úspěšný tým nemění sestavu a naposledy byl Baroš rovněž náhradníkem: proti Francii naskočil, skóroval, zranil se a střídal. „Nebyl důvod něco měnit,“ smířil se.

Jaké měl poslední instrukce? „Dát gól,“ usmíval se trenér Brückner.

Gól nedal, ale gólovou přihrávku zařídil. Tak proč nehrál od začátku? ptali se Nizozemci.

„Dva góly Baroše by byly málo na čtyři obdržené. Dál je zbytečné to rozvádět. Barošovi stačí třicet minut. A máme dva zápasy, ve středu proti Rakousku hraje!“

Ale tím Rakušanům prozrazujete tajemství, pane Brücknere!

„Ale ne, oni to stejně vědí.“

Karel Brückner pak opět našpulil rty a v koutcích mu cukalo, jak se chtěl usmát. Přesně ví, jaký poklad v Barošovi má.

Když útočník vystřídal Rosického, okamžitě se dostal do tempa. Rychlým pohybem si naběhl na přihrávku od Grygery, míč si jedním dotykem posunul do strany, nejdřív chtěl střílet, ale udělal pár rychlých kroků a centroval na Kollera - gól!

Poděkoval mu střelec? „Ale tady se děkovat nemusí, každý hraje pro tým,“ podivil se otázce.

V reprezentaci má Baroš báječnou bilanci 16 zápasů, devět gólů, ale v klubu dělá spíš náhradníka. „I když mě to netěší, brečet nebudu. Nemám důvod někoho osočovat,“ říkal vyrovnaně před výkopem.

Možná ne v Liverpoolu, ale v národním týmu se do základní sestavy posune. Už pár dní to ví. „Ne že by mi to trenér slíbil, ale mluvili jsme o tom...“

Rakousko bude Baroše bránit od začátku.

Útočník Milan Baroš se vrátí do zápasu s obvazem, který kryje jeho ránu na hlavě.

Po ošetření dohrával Baroš se zavázanou hlavou a v dresu od krve

Dánský rozhodčí Nielsen si prohlíží krvavé zranění Milana Baroše po hlavičkovém souboji s nizozemským obráncem Jaapem Stamem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze