Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Průměrný výkon, vzkázali čtenáři po Lotyšsku. Nejvíc ocenili Čecha

Čeští fotbalisté se radují z vítězství v Lotyšsku a postupu na EURO 2016 do Francie. | foto: Reuters

7 2015
Nebyl to nejlepší výkon, spíš průměrný. Čtenáři za vystoupení v kvalifikačním utkání v Lotyšsku dali českým fotbalistům dvě minus. A to si národní mužstvo zajistilo postup na mistrovství Evropy. Nejlepším hráčem označili Petra Čecha a obránce Pavla Kadeřábka s Markem Suchým.

V tradiční anketě iDNES.cz čtenáři známkovali jako ve škole, nejlepší byla jednička, nejhorší pětka.

Když se sečetly známky všech fotbalistů, průměr mužstva vyšel na 2,43. Když v současné kvalifikaci Češi vyhráli, vystavili fanoušci horší vysvědčení jen minulý týden za obrat proti Kazachstánu (2,77).

ZNÁMKY

Jak čtenáři iDNES.cz hodnotili fotbalisty za Lotyšsko

1,52 Petr Čech
1,77 Marek Suchý
1,86 Pavel Kadeřábek
2,11 Vladimír Darida
2,21 David Pavelka
2,40 Josef Šural
2,65 Daniel Kolář
2,71 Bořek Dočkal
2,74 Milan Škoda
2,75 David Limberský
3,15 Ladislav Krejčí
3,27 Václav Procházka

2,43 celková známka
4 310 počet známkujících

Nejlepším hráčem v Lotyšsku byl podle čtenářů gólman Petr Čech. Za stavu 1:0 zlikvidoval tutovou šanci a vzápětí Darida dal na 2:0, takže to byl velmi důležitý zákrok. Blýskl se i krátce po přestávce proti hlavičce Gorkšse. Fanoušci za bránou už už zvedali ruce, ale Čechův reflex byl mimořádný.

Čechova průměrná známka 1,52 je velmi dobrá. Pod dvojku se dostali ještě stoper Marek Suchý (1,77), který byl v obraně takřka bezchybný, a neúnavný pravý bek Pavel Kadeřábek (1,86). Těsně za nimi skončili střední záložníci, autor druhé branky Vladimír Darida a nováček David Pavelka.

Zatímco pravému obránci Kadeřábkovi a pravému stoperovi Suchému čtenáři dávali především jedničky a dvojky, levý stoper Václav Procházka a levý bek David Limberský dostávali spíš trojky a čtyřky. Podle hlasujících se jim prostě nedařilo. Stejně tak se jim nelíbil výkon střídajícího Ladislava Krejčího.

Krejčí a Procházka jsou jediní, kteří mají průměr přes tři.

Vítěz předchozího hodnocení Milan Škoda se na hrotu rval, jeho snahu čtenáři ocenili známkou 2,74, proti Kazachstánu za dva góly měl 1,20.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze