Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejhorší výkon za poslední roky, vzkázali fotbalistům známkující čtenáři

Čeští fotbalisté před zápasem proti Německu | foto: AP

9 2016
Porážka 0:3 a matný výkon fotbalové reprezentace v kvalifikačním zápase s Německem se podepsaly i na známkování čtenářů iDNES.cz. Z hráčů, kteří do utkání zasáhli, se jen brankář Tomáš Vaclík dostal pod průměrnou trojku. Ostatní zklamali a tým podle fanoušků předvedl jeden z nejhorších výkonů za poslední roky.

Vaclík, který Němcům chytil několik šancí a neudělal žádnou zásadní chybu, byl podle čtenářů nejlepším českým hráčem. K jeho průměrné známce (2,56) se přiblížil jen záložník Bořek Dočkal a stoper Tomáš Sivok. Další hráči už byli na pětibodové škále minimálně o stupeň horší.

Známky

2,56 - T. Vaclík
3,12 - B. Dočkal
3,37 - T. Sivok
3,55 - L. Krejčí
3,63 - P. Kadeřábek
3,70 - L. Droppa
3,83 - F. Novák
3,94 - J. Skalák
3,98 - T. Hořava
3,98 - M. Suchý
4,05 - M. Petržela
4,07 - M. Vydra
4,35 - D. Pavelka

Nejhorší výkon podal podle hlasujících záložník David Pavelka, kterého většina lidí ohodnotila čtyřkou nebo pětkou. Výsledkem je vysoký průměr 4,35.

Pavelkovi se skutečně během utkání příliš nedařilo, nevycházela mu rozehrávka, Němci se přes jeho prostor často dostávali k brance.

Slabších výkonů ale tentokrát bylo víc. Čtenářům se nelíbila ani hra útočníka Matěje Vydry a záložníka Milana Petržely, u obou průměrné hodnocení přesáhlo čtyřku.

Jen o něco málo lepší byli v očích hlasujících kapitán týmu Marek Suchý a záložníci Tomáš Hořava s Jiřím Skalákem.

Další středopolař Lukáš Droppa si za reprezentační debut vysloužil známku 3,7. Jediným z Čechů, kdo zasáhl do hry, ale nebyl hodnocen, byl útočník Václav Kadlec, který neodehrál dostatečný počet minut.

Stejná známka, jakou dostal Droppa, tedy 3,7, vychází v průměru na celý tým. Podle čtenářů tak šlo o nejhorší výkon pod trenérem Jarolímem a jeden z nejslabších v historii známkování. Horší vysvědčení naposledy tým dostal po domácí porážce 0:3 s Dánskem v březnu 2013.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze