Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zmokli pod širákem, na Itálii dorazili

22 2006
Hamburk - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Najeli s oktávií přesně tisíc dva kilometry. Kemp, který jim poradili na speciální infolince, neexistuje. Spali pod širákem a v noci ze středy na čtvrtek zmokli. Přesto jsou šťastní, že budou při tom. Čtyři kamarádi z jižních Čech, fanoušci českých fotbalistů až za hrob.

"Že do Německa vyrazíme, to nám bylo jasné hned, jak se o pořadatelství mistrovství světa rozhodlo. Blíž už to nikdy nebude," říká vůdce téhle fanouškovské party Marek Neužil. "Už dlouho jezdíme společně na domácí kvalifikační zápasy nároďáku, takže když už se na mistrovství světa probojovali, nemůžeme reprezentanty nechat ve štychu."

Na cestu za světovým, ale hlavně za českým fotbalem si vzali týdenní dovolenou. Vybrali si zápas s Itálií a osmifinále. Od první chvíle jsou přesvědčeni, že Češi ze základní skupiny postoupí.

"Když pak byla po lístcích taková sháňka, modlili jsme se, aby se na nás při losování na fotbalovém svazu usmálo štěstí. Nakonec to vyšlo a jsme tady," má radost Jan Gažák.

Neodradila je ani sobotní prohra s Ghanou.

"Známí nás hned hecovali, abychom radši nikam nejezdili," pokračuje Neužil. "Ale že to vzdáme, to nás ani nenapadlo. Byli jsme loni na podzim v Praze na Holandsku a když jsme se po té porážce vrátili domů, taky nám říkali, ať se na to příště vykašlem. Ale my pak jeli na baráž s Norskem a přivezl jsme do jižních Čech postup na mistrovství světa."

Celý jihočeský čtyřlístek je přesvědčený, že ve čtvrtek večer bude slavit společně s ostatními českými fanouška postup do osmifinále.

Auto vyrazilo z Trhových Svin ve středu krátce po poledni, večer po jedenácté byla jihočeská minivýprava na místě.

"Kemp, co nám poradili, nakonec v těch místech, kde měl být, prostě není," mávne rukou David Štojdl. "Tak jsme to asi třicet kilometrů od Hamburku zapíchli na louce, ani jsme nestavěli stan a usnuli jsme v té teplé noci jak mimina."

Jenže někdy kolem třetí ráno museli prchat do auta.

"Začalo lejt, tak jsme si řekli, že už to prostě v té oktávce do rána nějak doklepeme. A jen jsme se uvelebili, tak pršet přestalo," dodal Tomáš Tisoň.

Teď už je všem čtyřem hej. Kolem hamburského stadionu AOL Arena rejdí pohlceni tisícovkami českých fanoušků oblečených z drtivé většiny do červených národních dresů.

"Připadáme si vlastně jako naši fotbalisti, kteří taky nechtějí být třiadvacátého doma," říká Neužil. "Do toho osmifinále prostě musíme. A je nám jedno, jestli to bude už v pondělí v Kaiserslauternu, nebo v úterý v Dortmundu."

Právě v těchto městech totiž první, resp. druhý klub skupiny E své osmifinálové zápasy odehraje.

A když to nevyjde?

"No, večer se chystáme do hospody, tak budeme zapíjet buď postup, nebo vyřazení. Ale určitě na nároďák nezanevřeme. Takže s předstihem začneme organizovat výpravy na kvalifikační zápasy. Třeba zase do Německa, protože ho máme ve skupině, nebo i za bratry na Slovensko. A na zápasy v Praze, to je přece samozřejmost."

Čtveřice fanoušků z jihočeských Trhových Svin před hamburským stadionem AOL Arena, kde čeští fotbalisté o několik hodin později prohráli s Itálií rozhodující duel o postup do osmifinále šampionátu.Najdete na iDNES.czmobilní verze