Zlín prohrál pošesté v řadě. Soupeř vyhrál z jediné střely, štve kouče

Lukáš Železník ze Zlína (vpravo) a Pavel Tvaroha z Varnsdorfu bojují o míč. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

9 2013
Balon mu spadl přesně na nohu, z 10 metrů ho ale poslal vysoko nad horní tyč a s hlavou v dlaních bezmocně klesl na trávník. Nic nemohlo lépe dokumetovat zmar fotbalistů Fastavu Zlín než doslova zavražděná tutovka Lukáše Železníka ze 60. minuty domácího utkání s Varnsdorfem.

Ani ve druhém zápase pod trenérem Martinem Pulpitem nedokázal Zlín bodovat, a pokud dnes dopoledne neprohrají Bohemians, bude po polovině sezony na sestupovém 15. místě. "Jsme ve sra...ch," ulevil si Železník po porážce 0:1, šesté v řadě.

Tahle ale bolela Zlín ze všech nejvíce. Varnsdorf posunuly tři body na druhé místo, na Letné ale nepředvedl až na gólovou střelu Kouřila z 25. minuty zhola nic. Hostující obránce napřáhl k přímému kopu z 35 metrů, a přestože míč trefil parádně do pravého rohu brány, zlínský gólman Dostál neměl čisté svědomí.

"Jsem zklamaný z výsledku, soupeř neměl žádnou šanci a vyhrál z jedné střely," štvalo Pulpita. První půlka se jeho mužstvu nepovedla, ve druhé ale Varnsdorf herně převálcovalo.

"Neodešli jsme konečně fyzicky a druhý poločas soupeře zatlačili. Aspoň jedno pozitivum," utrousil Železník.

Pro nejlepšího střelce Národní ligy z předchozí sezony to byla nepatrná útěcha. V nástupu do druhé části korunoval střeleckou nemohoucnost Zlína zahozenou penaltou, kterou kopl vedle.

"Chtěl bych se omluvit celému týmu. Za stavu 1:1 by se nám hrálo lépe," zoufal si Železník.

Za jubilejní desátý podzimní duel bez vstřelené branky však nemohl jen on. Po změně stran si Zlín vytvořil nejméně šest velkých šancí, a když Malcharek gólmana přece jen překonal, zastoupil ho na brankové čáře obránce...

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18
8. FC Hradec Králové 12 4 5 3 15:14 17