Zlín válí, vyhrává. Doufám, že naše vzepětí někdo odnese, říká Čelůstka

Zlín - Bohemians: Karel Kroupa (vpravo) a Martin Horáček. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

4 2009
Generální manažer Ladislav Valášek po zápase nadšeně objal majitele klubu Zdeňka Červenku, zatímco diváci bouřlivě tleskali. Ale velké radosti, která v sobotu večer zaplavila zlínský fotbalový stadion, se nikdo nemohl divit. Ještě nedávno odepisovaní fotbalisté FC Tescoma pořádně dramatizují boj o záchranu.

Vyhráli už potřetí v řadě, po zaslouženém triumfu 2:0 nad Bohemians Praha snížili ztrátu na nesestupovou pozici na 3 body. Přitom před třemi týdny bylo jejich manko desetibodové.

"Nikdo už nám nevěřil, ale jsme zpátky," upozornil útočník Karel Kroupa, který má na úspěšné sérii velký podíl. Skóroval už ve třetím utkání v řadě.

Domácí věděli, že pokud nechtějí znehodnotit výhry nad Příbramí a Ostravou, musejí naplno bodovat. Podle toho vypadaly začátky obou poločasů. Na soupeře vlétli s obrovským elánem, vytvářeli si jednu šanci za druhou. "Hráče jsem nabádal, aby hráli jednoduše, protože v tom je krása," naznačil recept na úspěch trenér Zlína Ladislav Minář.

Tescoma šla do vedení už v 6. minutě, kdy se z dálky parádně trefil obránce Čelůstka. Jenže dalšími možnostmi ke zvýšení náskoku pohrdla. Místo toho před přestávkou hostům dopřála, aby častěji kombinovali. "Mělo to být 3:0, ale zbytečně jsme přestali hrát. Tak jsme si v kabině řekli, že se to nesmí opakovat," podotkl Kroupa.

A záměr opravdu vyšel. Domácí fotbalisté zahájili druhý poločas dalším náporem. Žůrek nejprve trefil tyčku, pak Kroča zblízka v jasné pozici přestřelil, aby se nakonec hlavou prosadil Kroupa. "Dostal jsem perfektní centr, jen jsem musel přeskočit obránce," popsal Kroupa svou trefu.

Euforie už zlínské hráče neopustila. Navzdory dvěma šancím hostů udrželi dvoubrankový náskok, což může hrát v konečném účtování roli, protože na Bohemians prohráli o gól. Tým už ovšem vyhlíží dalšího soupeře, v neděli do Zlína přijede Sparta. "To je svátek pro každého fotbalistu. Čtvrtá výhra v řadě by byla pěkná," zasnil se Kroupa.

Doufám, že naše vzepětí někdo odnese, říká obránce Čelůstka

Gól a k tomu přesný centr na další trefu. Za takovou bilanci by se nemusel stydět žádný ofenzivní fotbalista. V souboji s Bohemians se jí ovšem mohl pyšnit zlínský obránce Ondřej Čelůstka. 19letý zadák výrazně nasměroval FC Tescoma k důležité výhře 2:0. Po zápase si proto užíval velké mediální pozornosti, jeho výkon ocenil také zlínský trenér Minář. "Byl to můj nejlepší zápas v sezoně," pochvaloval si Čelůstka.

Skóroval jste už v 6. minutě, kdy jste nádherně vystřelil z velké dálky. Skoro to vypadalo, že jste jen zavřel oči a napálil míč.
Dostal jsem parádní míč od Ríši (Dostálka). Pěkně to přenesl na moji stranu, já si posunul balon a vypálil. Je super, že to tam spadlo.

Radil vám trenér, abyste častěji střílel?
Nabádá nás k tomu.

Pak jste měl ještě další dvě velké šance, ale ty už jste nevyužil. Proč?
To už bych asi chtěl moc.

Místo toho jste přidal gólovou asistenci. Bilance 1+1 je pro zadáka nezvyklá...
Jsem jenom rád, že to tak chodí. Doufám, že v tom budu pokračovat.

Výhra vás udržela ve hře o záchranu, že?
Je to super, že jsme zápas zvládli a udělali tři body. Díky tomu se pořád můžeme bavit o záchraně.

Máte spočítané, kolik bodů budete potřebovat?
Musíme dělat body v každém zápase, abychom chytali soupeře před námi a dostali se před ně. Nehledíme na to, kolik jich potřebujeme. Jdeme zápas od zápasu, potřebujeme vyhrávat. Věřím, že to vyjde a zachráníme se.