Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zážitek z Kodaně zkazili zlínským fandům dánští chuligáni

Zlínské fotbalisty přijelo do Kodaně podpořit na čtyři stovky fanoušků. | foto: Fastav Zlín

4 2017
Na hřišti fotbalisté Zlína s Kodaní ve čtvrtek jasně prohráli, jejich fanoušci však ty domácí trumfli. Hostující kotel na stadionu Telia Parken zářil do dánské noci žluto-modrými barvami, příznivců Fastavu bylo dvakrát tolik než kodaňských před dvěma týdny v Olomouci.

„Ze všech tří soupeřů v Evropské lize byla Kodaň nejdostupnější,“ poznamenal Tomáš Kovaříček z Malenovic, který si utkání také nenechal ujít.

Město na pobřeží Baltského moře zažilo ve své historii daleko větší nájezdy fotbalových fanoušků mnohem věhlasnějších klubů. Na skromné zlínské poměry se však ve čtvrtek jednalo o mimořádný výjezd, který přilákal na čtyři stovky příznivců FC Fastav.

„Moskva byla pro mě osobně nejzajímavější destinace. Finančně ale mimo moje možnosti,“ přiznal student Kovaříček.

Zlínský klub nabízí pro svoje příznivce koupi vstupenek na všechny tři venkovní duely Evropské ligy, na zářijový s Lokomotivem však dorazilo jen pár desítek nejvěrnějších. Kombinace vzdálenosti ruské megapole, nutnost letecké přepravy a víza byla zásadní překážkou.

To výlet na sever Evropy vyšel zájemce na 2 500 korun včetně lístku na zápas. Daní za příznivou cenu však byla dlouhá cesta autobusem.

„Jeli jsme šestnáct hodin. Ale dalo se to zvládnout, dělali jsme přestávky,“ povídal Kovaříček před fanshopem kodaňského klubu. „Cesta proběhla v pohodě, skalní fanoušci byli veselejší,“ usmíval se.

Ještě netušil, že návrat se zvrtne v nečekané drama. Při odjezdu ze stadionu zaútočili domácí chuligáni na zlínský autobus. „Házeli do oken různé věci, dokonce i židli. Bylo to hodně nepříjemné. Než přijela policie, utekli,“ líčil Kovaříček.

Výsledkem byla řezná zranění dvou fanoušků a rozbité sklo autobusu. Než ho v Kodani místní provizorně opravili, nestihli se Kovaříček a jeho kamarádi nalodit na trajekt přes moře do Německa. Domů se tak vrátili v pátek večer s několikahodinovým zpožděním.

„Byla to škoda, protože jinak jsme si Kodaň užili a docela dost toho stihli. Viděli jsme malou mořskou vílu, zámky, náměstí, šli jsme se podívat k Tivoli parku,“ vyjmenoval taháky hlavního města Dánska. Zápas v moldavském Tiraspolu za tři týdny už však bude sledovat v televizi.

Autor:


Nejčtenější

recept-na-domaci-pohankove-mleko
recept-na-domaci-pohankove-mleko

Skvělá alternativa běžného mléka, kterou ocení všichni alergici.

Najdete na iDNES.czmobilní verze