Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zlato možná změní Tottiho rozhodnutí

10 2006
Berlín - Oliver Kahn se s německou reprezentací rozloučil v sedmatřiceti, portugalský záložník Luis Figo ve třiatřiceti a na konec kariéry v národním mužstvu po světovém šampionátu myslí také další slavný fotbalista: italské ofenzivní eso Francesco Totti. Přitom čerstvému mistru světa je teprve devětadvacet.

Bylo finále šampionátu proti Francii jeho posledním zápasem za reprezentaci?

Pokud by Itálie nezískalo zlato, bylo pravděpodobné, že neúspěch zabije i tu nejmenší šanci. Ale po triumfu sám Totti přiznal, že si všechno ještě pořádně rozmyslí.

Ale během finále prožívala hvězda AS Řím rozporuplné pocity. Po hodině hry byl Totti střídán a navíc to na zlato pro Itálii nevypadalo, stav byl 1:1 a soupeř byl lepší.

Když si sedl na lavičku, z jeho tváře šlo vyčíst zklamání a napětí. Dobře věděl, že nepodal optimální výkon. Ale spoluhráči mu nakonec vrátili úsměv.

Bylo to pro něj velké zadostiučinění, vždyt po těžkém zranění málem v Německu nestartoval. Neúnavně tančil, zdravil fanoušky, dováděl se spoluhráči a poté si omotal italskou vlajku kolem hlavy.

"Proč bych měl opustit národní mužstvo?" zeptal se před novináři sám sebe. "Protože chci být s rodinou, příliš cestujeme a nemám na ni pak čas."

"Ale ještě jsem se nerozhodl. Musím si promluvit s manželkou a odpověď budu hledat taky v očích mých synů."

Autor:






The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze