Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Žižkovští fotbalisté sídlí v Bílém domě

24 2003
Kodaň - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Kdyby se v úterý odpoledne letadlo s žižkovskými fotbalisty přiblížilo ke kodaňskému letišti o dvacet minut později, muselo by nečekaně nabrat kurz na norské hlavní město Oslo. Takhle v dánské metropoli přistálo na poslední chvíli. V dalších chvílích totiž Kodaň a okolí paralyzoval výpadek elektrického proudu...

Viktoria Žižkov ve středu v 18.00 nastoupí k úvodnímu duelu 1. kola Poháru UEFA proti lídru dánské ligy Bröndby Kodaň.

Hotelu "White house" osmadvacet kilometrů od kodaňského centra, kde je žižkovská fotbalová výprava ubytována, se výpadek elektřiny dotkl také. Proto odpadlo sezení u videa, při němž si hráči a trenéři chtěli oživit některé ze soupeřových herních variant.

Úterní trénink od šesti večer však proběhl podle plánu, reflektory na nádherném třicetitisícovém stadionu se už rozzářily. Elektrický proud byl totiž zapínán postupně podle jednotlivých lokalit.

Majestátní typický fotbalový stánek žižkovské hráče doslova uchvátil. Natolik, že po tréninku na perfektně připraveném trávníku se na hrací plochu vrátili a vlastními fotoaparáty si dělali snímky na památku.

"Věříme, že až budeme tyhle fotky ukazovat známým, tak budeme moci říkat - tady jsme se odpíchli k postupu do druhého kola," přál si záložník Jiří Sabou.

Ideálně sestřiženému pažitu neodolali ani členové vedení výpravy. A tak se v jednom z rohů hřiště objevili ve fotbalové výstroji i klubový šéf Luděk Vinš se sportovním ředitelem Ivanem Horníkem, aby si společně s masérem, lékařem a kustodem rozdali oblíbené báčko.

Po návratu do hotelu fotbalisté uvítali, že místní kuchyň při trvajícím výpadku elektrické sítě pracovala na vlastní zdroj, takže s teplou večeří nebyly žádné problémy.

Na středeční dopoledne dali trenéři hráčům volno, které většina využila k procházce po okolí. V mírně větrném, ale bezmračném počasí vyrazila stranou od ostatních dvojice Václav Hradecký a Petr Holota, to aby trenér s asistentem mohli nerušeně kout plány na večerní duel.

Těsně před obědem byla naplánována předzápasová taktická příprava. "Při ní už mužstvo i jednotlivci dostanou přesné pokyny, jak by měli těžký zápas zvládnout," řekl trenér Hradecký.

Po obědě čeká fotbalisty krátký odpočinek na pokojích a potom už se vydají na stadion. Tak, aby přibližně půldruhé hodiny před výkopem byli na místě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze