Žižkov střídá v čele fotbalové ligy Spartu

17 2002
Fotbalová liga má nového lídra. Viktoria Žižkov v 18. kole vystřídala Spartu, jež po bezkrevném výkonu prohrála v Liberci. Žižkov se doma dlouho trápil s Brnem, vítězný gól na 2:1 dal Pospíšil šest minut před koncem. Třetí Bohemians propásli možnost bodově se dotáhnout se na Spartu. V Olomouci vedli gólem Dvořáka, ale domácí vyrovnali v poslední minutě po rohovém kopu. Slavia ani ve druhém utkání na jaře nezvítězila, z Hradce Králové si veze remízu 0:0.
Uvnitř článku najdete přehled všech zápasů

Blšany vyhrály v Opavě 2:0, ale z předposledního místa se nedostaly, neboť naplno bodovala i Příbram, jež doma zdolala Staré Město gólem Siegla. Jablonec sice v půli nad Ostravou vedl, ale nakonec aspoň remízu mu zachránil Homola v poslední minutě.

Chybělo málo, aby se mistr v čele udržel i přes porážka. Žižkovští museli doma vyhrát nad Brnem, aby ho o bod přeskočili, ale dlouho se trápili. Vítězný gól na 2:1 dal útočník Pospíšil šest minut před koncem, kdy hosté dohrávali v deseti bez vyloučeného Živného.

V Drnovicích hrály Teplice nerozhodně 1:1. Domácí vyrovnávali čtvrt hodiny před koncem, ač od 42. minuty hráli bez vyloučeného Gomese.

Jablonecký Jirousek chtěl zablokovat střelu ostravského Drozda

Tři fotbalisté sledují míč. Zleva olomoučtí Luboš Reiter a Radoslav Kováč, doplňuje je Martin Horák z Bohemians

Po třiceti sedmi minutách už vedli Blšanští na hřišti Opavy dvoubrankovým rozdílem. Gólman Vašek se marně natahuje po míči

Blšanský Karel Tichota se zaklínil do Zbyňka Pospěcha z Opavy

Příbramský Horst Siegl dal jediný gól zápasu a Příbram porazila Staré město. Na fotce je v hlavičkovém souboji s Romanem Veselým

Souboj sousedů v tabulce: Třináctá Příbram porazila staroměstské a ztrácí na ně už jen jediný bod. Na snímku dobíhá Robert Novák skákavý míč

Rudolf Skácel (vlevo) se snáží obejít Darka Šuškavčeviče

Tři slávisté se vrhli u postraní čáry na hradeckého Filipa Klapku

Fanoušci Bohemains na tribuně v Olomouci s ohni a světlicemi.

Olomoucký záložník Aleš Urbánek fauloval Radka Šírla z Bohemians v ligovém utkání.

Olomoucký obránce Špiláček v hlavičkovém souboji s Liborem Balážem z Bohemians v ligovém utkání.

Žižkovský útočník Tomáš Oravec atakuje brněnského gólmana Luboše Přibyla v ligovém utkání.

Žižkovský útočník Michal Pospíšil (uprostřed) se probíjí k brněnské brance v ligovém utkání.

Radost fotbalistů Žižkova po vítězném gólu v ligovém utkání s Brnem: Sabou objímá střelce Pospíšila.

Brněnský záložník Valnoha (vlevo) uniká Chihurimu ze Žižkova v ligovém utkání.

Žižkovský útočník Michal Pospíšil střílí přes brněnského obránce v ligovém utkání.

Obránce Brna blokuje střelu Pospíšila ze Žižkova v ligovém utkání.

Sparťan Lukáš Hartig bylv tomto hlavičkovém souboji úspěšnější než liberecký Zbončák

Na těžkém terénu se v Liberci hodně míčů honilo vzduchem, v tomto souboji byl úspěšnější Johana, který přeskočil Kincla